reklama
reklama

Interaktywne rzeszowskie „spacerowniki” okazją do poznania historii miasta na nowo. Pobierzecie je bezpłatnie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leja

Interaktywne rzeszowskie „spacerowniki” okazją do poznania historii miasta na nowo. Pobierzecie je bezpłatnie - Zdjęcie główne

Rzeszowskie Piwnice proponują trzy ciekawe spacery po stolicy Podkarpacia | foto Bartosz Leja

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościDwie edycje rzeszowskich spacerów pod hasłem „Oko na miasto” zaowocowały stworzeniem trzech interaktywnych „spacerowników”, dzięki którym mieszkańcy stolicy Podkarpacia i przyjezdni będą mogli samodzielnie poznawać historię i piękno miasta nad Wisłokiem. Gdzie je znajdziecie? Sprawdźcie!
reklama

Od samego początku, podejmując się organizacji miejskich spacerów, przyświecałą nam szersza idea, polegająca na poddawaniu Wam pomysłu na mile spędzony czas w mieście, w postaci, no właśnie, miejskich wędrówek tematycznych. Każdy ze spacerów miał być pretekstem do skłonienia Was na tego typu aktywność

- przekazują Rzeszowskie Piwnice, które są organizatorem cyklu spacerów #OkoNaMiasto. Przechadzki były znakomitą okazją do popularyzacji wiedzy o Rzeszowie. Uczestnicy mogli poznać historię miasta, ludzi tu mieszkających, a także wydarzeń rozgrywających się w przeszłości nad Wisłokiem.

Teraz Rzeszowskie Piwnice oddały w ręce zainteresowanych trzy interaktywne „spacerowniki”, dzięki których zarówno mieszkańcy Rzeszowa, jak i przyjezdni, będą mogli samodzielnie poznawać historię miasta oraz poznawać ciekawostki z nim związane. Dzięki tej formie każdy będzie mógł pobrać na swój telefon dokument, który poprowadzi nas przez ciekawe miejsca w stolicy Podkarpacia.

reklama

Pierwszy ze „spacerowników” nosi tytuł „Tamten Rzeszów Kotuli”. To efekt spaceru, który odbył się 2 maja tego roku. Jego treść nawiązywała do postaci Franciszka Kotuli, a także przewodnika napisanego właśnie przez polskiego etnografa, historyka, folklorystę i muzealnika. To jednocześnie ciekawa opowieść o Rzeszowie i okolicach od czasów cesarsko-królewskiej monarchii Austro-Węgierskiej, przez okres międzywojenny, niemiecką okupację, wczesny PRL, aż do lat osiemdziesiątych XX wieku. Autorem „spacerownika” jest Jakub Pawłowski.

Drugi nosi tytuł „Rzeszowska moderna” i jest efektem spacerów z 20 lipca i 17 sierpnia. Ten „spacerownik” jest adresowany do miłośników architektury i historii Rzeszowa z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Ta propozycja odnosi się jednocześnie do zagadnień związanych z Centralnym Okręgiem Przemysłowym. Autorką tego spaceru jest Karolina Chomiczewska.

reklama

Trzeci „spacerownik” nosi nazwę „10 miejsc - 10 zdjęć - niezliczone historie” i powstał na bazie spaceru z 4 lipca. Jest to przejście ulicami i zakamarkami miasta, w którym głównym motywem są miejsca, zdjęcia i towarzyszące im ciekawe historie. Podczas tej przechadzki zobaczycie dobrze znane rzeszowskie miejscówki, jednak dzięki historycznym fotografiom będziecie mogli poznać je także w wydaniu sprzed lat. Uczestnicy tego spaceru zobaczą jak Rzeszów zmieniał się na przestrzeni lat. Autorem tego „spacerownika” jest wspomniany już Jakub Pawłowski.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama