reklama
reklama

Ile w Rzeszowie musimy czekać na wizytę do reumatologa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Ile w Rzeszowie musimy czekać na wizytę do reumatologa? - Zdjęcie główne

Poznacjie średni czas oczekiwania do reuamtologa w Rzeszowie | foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Rzeszowie, podobnie jak w wielu innych miastach, dostępność do specjalistów medycznych jest jednym z kluczowych problemów, z którymi borykają się pacjenci. Jednym z takich specjalistów jest reumatolog, którego konsultacja jest niezbędna dla osób cierpiących na schorzenia reumatyczne. Jak długo mieszkańcy Rzeszowa muszą czekać na wizytę u tego specjalisty?
reklama

 Reumatolog to lekarz specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego oraz chorób autoimmunologicznych. Do reumatologa zgłaszają się pacjenci z różnorodnymi dolegliwościami, takimi jak reumatoidalne zapalenie stawów, osteoporoza, toczeń rumieniowaty, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa czy dna moczanowa. Reumatolog zajmuje się także leczeniem innych chorób związanych z bólem stawów, kości, mięśni i tkanki łącznej, pomagając pacjentom poprawić jakość życia i ograniczyć dolegliwości związane z przewlekłymi schorzeniami reumatycznymi.

Czas oczekiwania do reumatologa w Rzeszowie

Sprawdziliśmy, jaki jest średni czas oczekiwania do lekarza specjalisty reumatologa w Rzeszowie.

Według informacji przekazanych przez rzecznika prasowego, rzeszowskiego oddziału NFZ, Rafała Śliża wynika, że średni czas czekania na wizytę dla przypadków stabilnych wynosi 70 dni, natomiast dla przypadków pilnych 39 dni.

Jeżeli chodzi o poradnię reumatologiczne dla dzieci, czas ten dla przypadków stabilnych wynosi 64 dni, natomiast dla sytuacji pilnych to 56 dni.

O czas oczekiwania i wszystkie dane teleadresowe, warto pytać na czynnej całą dobę bezpłatnej infolinii pod numerem 800 190 590 lub na stronie internetowej Podkarpackiego NFZ

- przekazuje rzecznik prasowy, Podkarpackiego oddziału NFZ, Rafał Śliż.

Wiele chorób reumatologicznych na początkowym stadium rozwoju jest ignorowane przez pacjentów, ponieważ ból stawów, bądź pleców tłumaczą zmęczeniem, lub niewyspaniem się.

Większość chorób reumatologicznych ma podłoże autoimmunologiczne, oznacza to, że układ immunologiczny pacjenta rozpoznaje komórki w orgazmie jako obce i atakuje je, co prowadzi do wielu komplikacji i rozwoju różnych chorób, na przykład reumatoidalne zapalenie stawów

- informuje nas tegoroczna absolwentka kierunku lekarskiego.     

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama