Reklama

Harmonogram godzin pracy aptek w 2023 roku. Które działają przez całą dobę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Harmonogram godzin pracy aptek w 2023 roku. Które działają przez całą dobę? - Zdjęcie główne

Harmonogram godzin pracy aptek w 2023 roku | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na najbliższej sesji rady miasta zatwierdzony zostanie rozkład godzin pracy rzeszowskich aptek na 2023 rok. Trzy z nich działać będą całodobowo. Chodzi o aptekę "Dr.Max" na ul. Podchorążych 1, "DOZ. Dbam o zdrowie" na ul. Rejtana 65 oraz "Pod gwiazdą" na ul. Szopena 2. Zobaczcie godziny pracy wszystkich rzeszowskich aptek.

Na terenie miasta Rzeszów w 2023 funkcjonować będzie 82 apteki. Trzy z nich będą czynne całodobowo. Niektóre pozostaną również otwarte w niedzielę. Harmonogram godzin pracy rzeszowskich punktów aptecznych zatwierdzą radni Rzeszowa podczas sesji rady miasta, która odbędzie się 29 grudnia.

Jak głosi uchwała o prawie farmaceutycznym, rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na danym terenie określa, w drodze uchwały,
rada powiatu, po zasięgnięciu opinii wójtów (burmistrzów, prezydentów miast) gmin z terenu powiatu i samorządu aptekarskiego.

Prezydent Miasta Rzeszowa zwrócił się do Prezesa Podkarpackiej Okręgowej Rady Aptekarskiej w Rzeszowie o wyrażenie opinii na temat - przedkładanego Radzie Miasta Rzeszowa do zatwierdzenia projektu rozkładu godzin pracy - uwzględniającego dyżury nocne i świąteczne - w aptekach ogólnodostępnych na terenie Rzeszowa w 2023 roku. 

Pracę w systemie całodobowym w 2023 roku będą wykonywać następujące apteki:
Apteka „Dr. Max”, ul. Podchorążych 1,
Apteka „Pod Gwiazdą”, ul. Szopena 2,
Apteka „Dbam o Zdrowie”, ul. Rejtana 65.

Trzy wyżej wskazane apteki oraz apteki o wydłużonym czasie pracy, w tym pracujące w niedziele, zapewniają dostateczne zaopatrzenie mieszkańców Rzeszowa w koniecznym zakresie usług farmaceutycznych. - czytamy w uchwale.

Rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych obowiązujący na terenie Rzeszowa obowiązujący na terenie Miasta Rzeszowa od dnia 1 stycznia 2023 r. do dnia 31 grudnia 2023 r. PEŁNA LISTA DOSTĘPNA TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy