W Głogowskim Budżecie Obywatelskim prawo do udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec osiedla Centrum, Niwa, Zabajka, Wola Cicha, Rogoźnica oraz Styków. Zasady są proste - jeden głos - jeden projekt. Tak samo jeden mieszkaniec może zgłosić maksymalnie jeden projekt w ramach GBO. Głosowanie trwać będzie od 10 do 30 września 2024 r.
Czego by chcieli mieszkańcy? Przeglądamy listę projektów do realizacji w 2025 roku.
Najciekawsze projekty Głogowskiego Budżetu Obywatelskiego:
Głogowski Bazarek
To interesująca inicjatywa, która polega na utworzeniu miejsca do handlu w piątki i soboty przez rolników i domowników.
- W takim miejscu rolnik bezpłatnie może sprzedawać bezpośrednio produkty wytworzone we własnym zakresie, zaś konsumenci mogą nabywać lokalne wyroby oraz warzywa i owoce. Konsumenci mogą nabywać lokalne wyroby oraz warzywa i owoce. Oprócz płodów rolnych rolnicy mogą handlować także runem leśnym i dziczyzną, a nawet produktami spożywczymi przetworzonymi np. kiszoną kapista czy ogórkami
- czytamy w opisie projektu.
Sama inicjatywa pewnie zyska sporo głosów. Miejscem handlu ma być plac przed budynkiem urzędu miasta na ul. Kościelnej. W bezpośrednim sąsiedztwie z centrum miasta, budynkiem urzędu i kościołem. Jak czytamy, byłaby to także atrakcja w okresach przedświątecznych pod organizację „świątecznego miasteczka”.
Podwyższenie standardu na stadionie LKS Głogovia Głogów
Stadion LKS Głogovii Głogów przy ul. Fabrycznej może uzyskać wymianę 8 słupów oświetleniowych na obiekcie pod montaż nowoczesnych opraw LED o wysokich parametrach oświetleniowych, montaż adaptera słupowego i obrotowej kamery oraz zakup sprzętu do utrzymania obiektu. Czwartoligowy zespół chce dostosować obiekt do wymogów licencyjnych wynikających z regulaminu PZPN.Zarząd klubu chciałby organizować treningi oraz zawody sportowe także wieczorem, przy dobrym, sztucznym oświetleniu. W tym celu zostanie wymienionych i zamontowanych na fundamencie 8 słupów (S-120PC-4/Fi70), które posłużą do montażu nowoczesnych opraw typu LED o wysokich parametrach oświetleniowych. Kamera obrotowa PTZ IP 4 MPX obejmowała będzie cały obiekt sportowy.
- Efektem końcowym inwestycji będzie poprawa standardów, stosowanie dobrych praktyk i spełnienie warunków minimalnego poziomu natężenia oświetlenia na obiekcie, w przypadku rozgrywek ligowych po zmroku.
- czytamy w uzasadnieniu.
Street Workout Park
Miłośnicy sportów siłowych z pewnością chcieliby, żeby w mieście powstał park do ćwiczeń przy stawie Traczewskim. Taki plac miałby być wyposażony w różnorodne urządzenia treningowe, w tym drążki oraz poręcze o różnej szerokości, a także profesjonalną nawierzchnię, co umożliwi bezpieczny i darmowy trening dla każdego mieszkańca, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania.
- Plac ten będzie wyposażony w różnorodne urządzenia treningowe, umożliwiające wykonywanie szerokiego spektrum ćwiczeń fizycznych z wykorzystaniem własnej masy ciała, jednak w odróżnieniu od powstałych już na terenie miasta i gminy siłowni plenerowych będzie placem dostosowanym do ćwiczeń fizycznych z zakresu kalisteniki, które łączą elementy gimnastyki, crossfit.
- czytamy.
Miasto oraz jego mieszkańcy będą mogli promować zdrowy, oraz aktywny styl życia, Budowa placu przyczyni się do popularyzacji aktywności fizycznej wśród mieszkańców Głogowa Małopolskiego, szczególnie wśród młodzieży. Taka strefa otwarta będzie 24/7, 7 dni w tygodniu.
Dajcie znać, jaki projekt według was jest najpotrzebniejszy w Głogowie Małopolskim. Głosować na wyżej wymienione projekty można TUTAJ.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.