Już w dniach 24-26 czerwca w Rzeszowie odbędzie się dwunasta edycja Europejskiego Stadionu Kultury. To festiwal cieszący się ogromną popularnością i rokrocznie przyciągający liczną publiczność zarówno lokalną, jak również turystów. Wydarzenie jest częścią projektu Wschód Kultury, który z założenia integruje środowiska artystyczne z różnych miast wschodniej części naszego kraju, a także artystów z krajów Partnerstwa Wschodniego (m.in. Ukraina i Gruzja).
Ten festiwal łączy różne dziedziny. Pojawiają się na nim ludzie związani z muzyką, teatrem czy tańcem. Stąd też mowa o interdyscyplinarnym charakterze imprezy.
„Tegoroczna edycja Europejskiego Stadionu Kultury jest wyjątkowa. Chcemy nie tylko celebrować to szczególne wydarzenie, ale co dzisiaj bardzo ważne, dodać otuchy naszym sąsiadom z Ukrainy i wszystkim, którzy u nas schronili się przed wojną. Zaprezentować ich kulturę i podkreślić, jak istotna jest do budowania tożsamości narodowej. Ale chcemy również pokazać dorobek innych krajów, bo nic nie łączy tak jak kultura. Zapraszam więc na to wielkie święto do Rzeszowa”.
- Podkreśla prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.
Koncert Główny odbędzie się w Parku Sybiraków 24 czerwca. Będzie on transmitowany na antenach TVP 2 I TVP Kultura. Podczas Koncertu otwarcia wystąpi Kaśka Sochacka. Ważnym elementem koncertu będą kolektywy, czyli duety polsko-zagraniczne. Zaśpiewają w nich Viki Gabor i Malene, Ania Rusowicz i Julija Balei, Król i Alyona Alyona, Afromental i Tautumeitas.
Na festiwalu zobaczymy także szczególne wydarzenie. Występ Kaśki Sochackiej poprzedzi Gitarowy Hymn Ukrainy – Polish Guitar Masters for Ukraine. Utwór rozpocznie się wierszem napisanym przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego.
Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Europejskiego Stadionu Kultury co darmowe. Szczegółowy plan festiwalu można zobaczyć na stronie stadionkultury.pl
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.