Reklama

Droższe bilety i dłużej obowiązujące strefy parkowania. "Pierwsze słyszę o tej podwyżce"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Jakub Boroń

Droższe bilety i dłużej obowiązujące strefy parkowania. "Pierwsze słyszę o tej podwyżce" - Zdjęcie główne

Podwyżki cen parkowania w Rzeszowie | foto Jakub Boroń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 2 stycznia 2023 roku kierowcy w Rzeszowie będą płacić więcej w strefach płatnego parkowania. Oprócz tego wydłużone zostaną godziny obowiązywania owych stref. Czy kierowcy o tym wiedzą?

Podczas sesji Rady Miasta Rzeszowa (22 listopada) głosowaniu poddana została kwestia podwyżek cen w strefach płatnego parkowania. Oprócz tego według nowej uchwały wydłużony będzie czas obowiązywania stref.

- Opłaty za postój pojazdów samochodowych na drogach publicznych Strefy pobiera się w dni powszednie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00 - czytamy w treści uchwały.

Zmiany zaakceptowane podczas przez radę miasta weszły w życie od 2 stycznia 2023 roku. Od tego momentu kierowcy zapłacą więcej w poszczególnych strefach. Wzrosną również stawki za abonament. Powodem podwyżek jest m.in. inflacja, o której wspomniano w uzasadnieniu uchwały.

- Podwyżki obowiązujących stawek opłat za postój i stawek opłat za abonamenty pojazdu spowodują większą rotację pojazdów. Podwyższenie dotychczasowych opłat zasadne jest również z uwagi na wysoką inflację i zmianę obowiązujących cen realnych - wynika z projektu uchwały.

Czy kierowcy o tym wiedzą?

- Pierwsze słyszę o tej podwyżce i nawet nie zwróciłem uwagi, jak pobierałem bilet. Czasy są ciężkie, ja rozumiem wyższe ceny biletów, ale strefy płatnego parkowania teraz są zdecydowanie za długie - przyznał pan Michał, kierowca z Rzeszowa.

- No to z pewnością niezbyt pozytywna wiadomość. Zdarza mi się korzystać z płatnego parkingu, ale z reguły nie zwracałem uwagi na cenę biletu, bo one i tak były drogie. Trochę bardziej mnie martwi to, że strefa będzie ważna do godziny 20. Często zabierałem rodzinę na kolację wieczorem, bo wiedziałem, że zaparkujemy za darmo i bez problemu. Teraz trzeba będzie pamiętać o tym bilecie - mówił pan Radosław, kierowca z Rzeszowa.

- No cóż, wszystko drożeje, jest inflacja i takie coś już mnie wcale nie dziwi. Słyszałam o podwyżkach, ale przydałoby się więcej informacji na ten temat, bo niektórzy mogą nie wiedzieć o tym, że strefy są aż tak wydłużone - przyznała pani Maria, kierowca z Boguchwały.

Ceny po podwyżkach w 2023 roku

W podstrefie „I”, „niebieskiej”:

 • 1) za pierwszą godzinę – 5,00 zł;
 • 2) za drugą godzinę – 6,00 zł;
 • 3) za trzecią godzinę – 7,20 zł;
 • 4) za czwartą i każdą kolejną godzinę – 5,00 zł.
W podstrefach: „II”, „pomarańczowej”, „III”, „zielonej” i „IV”, „czerwonej”:

 • 1) za pierwszą godzinę – 3,00 zł;
 • 2) za drugą godzinę – 3,60 zł;
 • 3) za trzecią godzinę – 4,30 zł;
 • 4) za czwartą i każdą kolejną godzinę – 3,00 zł.
Stawki opłaty za abonament zwykły w następujących wysokościach:

 • 1) w podstrefie „I”, „niebieskiej” – 300 zł miesięcznie,
 • 2) w podstrefie „II”, „pomarańczowej”, „III”, „zielonej” i „IV”, „czerwonej” – 200 zł miesięcznie,
 • 3) dla pojazdów o napędzie hybrydowym w podstrefie „I”, „niebieskiej” – 150 zł miesięcznie,
 • 4) dla pojazdów o napędzie hybrydowym w podstrefie „II”, „pomarańczowej”, „III” „zielonej” i „IV”, „czerwonej” – 100 zł miesięcznie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy