Reklama

Czatbot, czyli nowa forma kontaktu urzędników rzeszowskiego ratusza z mieszkańcami miasta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: erzeszow.pl

Czatbot, czyli nowa forma kontaktu urzędników rzeszowskiego ratusza z mieszkańcami miasta - Zdjęcie główne

foto erzeszow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wprowadzenie wirtualnego asystenta to pomysł rzeszowskiego ratusza. Ma on na celu usprawnienie i poprawę kontaktów z mieszkańcami. Rozmowy odbywają się prze Internet za pośrednictwem czatu, bez konieczności wyjścia z domu.

W przygotowaniu wirtualnego asystenta uczestniczył zespół pracowników urzędu, przygotowując bazę zawierającą informacje dostosowane do potrzeb mieszkańców

– wyjaśnia Bożena Kuźniar, dyrektor Centrum Kontaktu Urzędu Miasta Rzeszowa.

Prywatne firmy coraz częściej wykorzystują sztuczną inteligencje do kontaktów z klientami. To rozwiązanie nie zawsze przynosi zamierzony efekt. Niekiedy to co w założeniu ma skrócić czas udzielenia informacji znacznie go wydłuża. Mimo wad takiego rozwiązania wprowadzenia e-urzędnika decydują się także urzędy. Na zlecenie Urzędu Miasta Rzeszowa firma Opteam stworzyła właśnie dla nich takiego wirtualnego asystenta. Pracownicy instytucji zaznaczają, że jest to pilotaż. 

Gdzie można go znaleźć?

E-urzędnik „pracuje” na stronie Urzędu Miasta Rzeszowa (www.erzeszow.pl). Znajduje się w prawym dolnym rogu strony. Aby rozpocząć rozmowę należy kliknąć w ikonę „dymku czatu” z podpisem „Wirtualny Asystent”. Pytanie wprowadzamy sami lub wybieramy je z listy już dostępnym tematów. 

Jak działa?

Działa na schemacie krótkich pytań oraz precyzyjnych odpowiedzi. Algorytmy sztucznej inteligencji oraz mechanizm przetwarzania języka naturalnego sprawiają, że czabot odczytuje nawet te pytania, które sformułowane są w języku potocznym.

Na jakie pytania odpowiada e-asystent?

Odpowiada on na najczęściej zadawane pytania dotyczące Wydziału Komunikacji, Urzędu Stanu Cywilnego i Wydziału Spraw Obywatelskich. Możliwość rozmowy z czatbotem jest całodobowa. Skontaktować się z nim można za pośrednictwem komputera czy telefonu.

Ratusz informuję, że jeśli taka forma kontaktu z mieszkańcami się sprawdzi, to zostanie ona wprowadzona także w innych wydziałach i jednostkach miasta Rzeszowa. Za testy wirtualnego asystenta urząd nie zapłaci nic firmie Opteam.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy