reklama
reklama

Co powstaje na ulicy Sokoła w Rzeszowie? Część milionowej inwestycji [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Toś

Co powstaje na ulicy Sokoła w Rzeszowie? Część milionowej inwestycji [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Prace na ulicy Sokoła w Rzeszowie. To jeden z wielu ogrodów, które wkrótce powstaną w Rzeszowie. | foto Michał Toś

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościMiasto inwestuje w ogrody deszczowe i przeznaczyło na tę inwestycję 1 088 373 zł. Łącznie w Rzeszowie powstanie kilkadziesiąt ogrodów deszczowych. Prace nad nowymi ogrodami potrwają do końca września trwającego roku. Aktualnie na ulicy Sokoła są drobne utrudnienia, zamknięte jest m.in. przejście dla pieszych.
reklama

Miasto rozpoczyna realizację projektu, którego celem jest zwiększenie powierzchni, na których woda może swobodnie wsiąkać w glebę. W miejscach dotychczas utwardzonych powstaną przyjazne przestrzenie, które pomogą lepiej zarządzać wodami opadowymi. 

fot. Michał Toś. Prace przy ogrodzie deszczowym.

Co powstaje na ul. Sokoła? 

Obok Placu Farnego znajduje się ulica Sokoła. Ulica znajdująca się w ścisłym centrum Rzeszowa. Rozpoczyna się od Alei płk. Łukasza Cieplińskiego, a kończy na Placu Farnym. Aktualnie przy przejściu dla pieszych tuż obok zabytkowej trafiki trwają prace polegające na utworzeniu ogrodu deszczowego.

reklama

Przejście dla pieszych przy domu handlowym jest aktualnie zamknięte. 

fot. Michał Toś. Prace nad ogrodem deszczowym przy ul. Sokoła

Ogrody deszczowe mają być ekologicznym i estetycznym rozwiązaniem dla miast, które pozwala lepiej gospodarować wodą opadową, ma wpływ na jakość powietrza oraz sprzyjać ochronie środowiska. 

35 ogrodów deszczowych w Rzeszowie

Ogrody deszczowe mają powstać łącznie w 35 miejscach. Ich głównym zadaniem będzie gromadzenie, filtrowanie i retencję wody opadowej. Zazwyczaj są to zagłębienia wypełnione warstwami przepuszczalnego podłoża oraz roślinnością odporną na okresowe zalewanie i suszę. Mogą przyjmować różne formy, np. rabaty deszczowe, niecki infiltracyjne, zielone dachy lub rowy bioretencyjne.

reklama

- Ogrody deszczowe mogą mieć różną formę, wielkość i kształt, mogą być zakładane zarówno w pojemnikach jak i w gruncie. Ważną kwestią funkcjonowania takiego ogrodu są również rosnące w nim odpowiednie rośliny, które muszą znosić okresowe zalewanie, a także radzić sobie w warunkach suszy. 

- przekazuje Urząd Miasta Rzeszowa.

fot. Michał Toś. Prace przy drodze.

Ogrody deszczowe powstaną także m.in. przy alejach Piłsudskiego i Powstańców Warszawy, a także ulicach: Dąbrowskiego, Sobieskiego, Matejki, Króla Kazimierza, Kopernika i placach Ofiar Getta, Śreniawitów i Wolności. Wykonawca posadzi ponad 12 tys. roślin, prace nad nowymi ogrodami mają potrwać do września 2025 roku.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo