Reklama

Bon żłobkowy w Rzeszowie zostaje bez zmian. MOPS czeka na wnioski

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Bon żłobkowy w Rzeszowie zostaje bez zmian. MOPS czeka na wnioski - Zdjęcie główne

Rodzice najmłodszych rzeszowian będą mogli uzyskać dopłatę do ich pobytu w niepublicznym żłobku | foto Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rodzice najmłodszych rzeszowian będą mogli uzyskać dopłatę do ich pobytu w niepublicznym żłobku. Wynosi ona 300 zł miesięcznie, a wniosek należy złożyć w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Rzeszowski bon żłobkowy funkcjonuje od września 2021 roku. To jeden ze sztandarowych projektów prezydenta Konrada Fijołka. Jego celem jest pomoc rodzicom tych dzieci, które uczęszczają do żłobków niepublicznych, w których pobierane jest czesne. Na konto rodziców, których pociechy biorą udział w programie, co miesiąc miasto przelewa do 300 zł.

MOPS czeka na wnioski

Wniosek o przyznanie bonu należy składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Można to zrobić osobiście, w sali obsługi mieszczącej się w budynku ośrodka przy ul. Jagiellońskiej 4, lub wysłać go tradycyjną pocztą na adres: MOPS Rzeszów, ul. Jagiellońska 6, 35-025 Rzeszów. Istnieje możliwość przekazania go także drogą elektroniczną, przez platformę epuap. 

- Świadczenie przysługuje osobom zamieszkującym w Rzeszowie. Ten fakt jest weryfikowany na podstawie I strony zeznania podatkowego osoby wnioskującej. A w przypadku osób, które dopiero przeprowadziły się do Rzeszowa może to być formularz ZAP 3 potwierdzający w Urzędzie Skarbowym zmianę miejsca zamieszkania.

- tłumaczy Joanna Wisz, wicedyrektor MOPS w Rzeszowie.

Świadczenie przysługuje: matce albo ojcu dziecka, opiekunowi faktycznemu dziecka tj. osobie faktycznie opiekującej się dzieckiem jeżeli wystąpiła z wnioskiem do sądu rodzinnego o przysposobienie dziecka, opiekunowi prawnemu dziecka osobie pełniącej funkcję rodziny zastępczej.

Świadczenie przysługuje, jeżeli wnioskodawca: zamieszkuje razem z dzieckiem na terenie Gminy Miasto Rzeszów, podlega właściwości Urzędu Skarbowego w Rzeszowie, jest zatrudniony lub wykonuje inną pracę zarobkową w rozumieniu ustawy z dnia 28 listopada 2003r. o świadczeniach rodzinnych, prowadzi działalność rolniczą, uczy się w szkole ponadpodstawowej w trybie stacjonarnym, studiuje w trybie stacjonarnym lub pobiera świadczenie pielęgnacyjne, jest stroną umowy o objęciu dziecka opieką z podmiotem prowadzącym żłobek niepubliczny.

- Świadczenie jest przyznawane na okres 4 miesięcy. Po upływie tego czasu wniosek należy złożyć ponownie. Pieniądze są wypłacane od miesiąca, w którym dokument trafia do MOPS. Co istotne, wnioskodawcą musi być ta sama osoba, która jest stroną umowy ze żłobkiem. Oznacza to, że jeśli podpisała ją mama dziecka, to ona powinna złożyć u nas wniosek o bon.

– informuje Joanna Wisz.

Wnioski o przyznanie świadczenia dostępne są bezpłatnie w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Jagiellońskiej 4. W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach 7:30 -15:30, a w środy od 7:30 do 17:00. Można je pobrać także ze strony internetowej LINK Od września 2021 roku do dzisiaj miasto wypłaciło w ramach bonu 2,55 mln zł. Aktualnie korzysta z niego 600 dzieci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy