Reklama

Będą nowe fotoradary. Ile mandatów wręczyły w I połowie roku na Podkarpaciu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: gov.pl

Będą nowe fotoradary. Ile mandatów wręczyły w I połowie roku na Podkarpaciu?  - Zdjęcie główne

Będzie 5 nowych fotoradarów w regionie. Sprawdź, gdzie są proponowane. | foto gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na terenie Podkarpacia pracują 22 fotoradary, 3 systemy odcinkowego pomiaru prędkości oraz 2 systemy monitorujące skrzyżowania, pod kątem niestosowania się przez kierujących do sygnalizacji świetlnej. GITD planuje rozwój tzw. sieci fotoradarowej w regionie i wprowadzi 5 nowych w naszym regionie.

W ramach trwającego projektu rozbudowy systemu CANARD planowane jest wprowadzenie kontroli w 5 nowych lokalizacjach z wykorzystaniem odcinkowych pomiarów prędkości:

  • droga powiatowa 1391, miejscowość Nosówka,
  • droga krajowa nr 19, miejscowość Dukla,
  • droga krajowa nr 9, miejscowość Nowa Dęba,
  • droga wojewódzka nr 835 na odcinku pomiędzy miejscowościami Gniewczyna Łańcucka – Gniewczyna Tryniecka,
  • droga krajowa nr 77, miejscowość Nisko.
 

Planowane jest również objęcie systemem RedLight 3 skrzyżowań w Rzeszowie:

  • Al. Piłsudskiego / Al. Cieplińskiego,
  •  Al. Rejtana / Al. AK
  •  ul. Krakowska / Al. Gen. Okulickiego / Al. Wincentego Witosa.
 

Wykonawcy prowadzą jeszcze prace przygotowawcze, oceniając m.in. pod katem uwarunkowań technicznych, możliwość wprowadzenia w wytypowanych lokalizacjach urządzeń. Dopiero po zakończeniu etapu weryfikacji, będzie podjęta ostateczna decyzja co do lokalizacji.

Urządzenia rejestrujące prędkość na terenie Podkarpacia zarejestrowały w I półroczu tego roku 18147 naruszeń. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku odnotowano spadek na poziomie 47,5% (wówczas zarejestrowano 34577 naruszeń prędkości). Spadek liczby rejestrowanych naruszeń utrzymuje się od początku tego roku, kiedy w życie weszły zaostrzone przepisy i wyższe kary dla piratów drogowych w postępowaniach mandatowych.

W tym roku ponad 11,8 tys. przypadków przekroczenia prędkości zarejestrowały fotoradary, a odcinkowe pomiary prędkości nieco ponad 5,5 tys. 63 proc. zarejestrowanych naruszeń, dotyczy przekroczenia prędkości w najniższym progu, czyli pomiędzy 11 a 20 km/h więcej niż ograniczenie prędkości obowiązujące na danym odcinku drogi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy