Autor: | Zdjęcie: Asseco Resovia Rzeszów Twitter

Zawiercie zatrzymało Resovię w hali Podpromie. Pierwsza porażka na własnym parkiecie [RELACJA] - Zdjęcie główne

Zawiercie zatrzymało Resovię w hali Podpromie | foto Asseco Resovia Rzeszów Twitter

Sport To nie był wieczór podopiecznych Giampaolo Medeia. Asseco Resovia Rzeszów przegrała pierwsze spotkanie we własnej hali i zrównała się punktami z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, która wygrała na Podpromiu 3:1. MVP spotkania został Bartosz Kwolek.

Po 11 kolejkach PlusLigi Resovia wciąż pozostaje wiceliderem, ale z takim samym dorobkiem punktowym tuż za nimi znajduje się zespół z Zawiercia. Uczestnik siatkarskiej Ligi Mistrzów pokonał w Rzeszowie Asseco 3:1 i kontynuują imponującą serię zwycięstw.

Podopieczni Michała Winiarskiego zagrali bardzo skutecznie i kolejny raz zaprezentowali świetną grę w ataku. MVP został Bartosz Kwolek, który zdobył 20 punktów. Obok niego świetnie prezentował się Uros Kovacević, autor 23 punktów. Wśród graczy Asseco wyróżnić można Jakuba Kochanowskiego, który zdobył 12 punktów i Toreya DeFalco, autora 18 punktów.

W pierwszym secie lepsi okazali się goście, którzy wygrali 21:25. Spotkanie przez cały czas było dość wyrównane, ale determinację i lepszą grę w końcówkach niemal każdego seta pokazała Warta. Drugi set padł łupem rzeszowian. Kibice nerwowo oglądali końcówkę, która wyglądała jak cios za cios, ostatecznie, 32:30 za sprawą celnego ataku Buckiego Resovia doprowadziła do wyrównania stanu rywalizacji.

Trzeci set to już wyraźniejsza przewaga Aluronu. Zawiercianie wygrali 25:19, błyszczał w ataku Kwolek w duecie z Kovaceviciem, nie radzili sobie zupełnie siatkarze Resovii z dwiema strzelbami ze Śląska.

W ostatnim akcie Resovia walczyła, ale nie pomogły boiskowe rotacje, lepsi na parkiecie byli brązowi medaliści mistrzostw Polski, którzy wygrali 25:22 i ostatecznie 3:1.

Asseco Resovia - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (21:25, 32:30, 19:25, 22:25)

Składy:

Asseco Resovia Rzeszów: Jan Kozamernik, Jakub Bucki, Jakub Kochanowski, Fabian Drzyzga, Klemen Cebulj, Torey Defalco - Paweł Zatorski (libero) - Thibault Rossard, Maciej Muzaj, Michał Kędzierski.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Bartosz Kwolek, Miłosz Zniszczoł, Dawid Konarski, Miguel Tavares Rodrigues, Michał Szalacha, Uros Kovacevic - Santiago Danani (libero) - Patryk Łaba, Dawid Dulski, Michał Kozłowski.