ZAKSA górą nad Asseco. Mimo porażki, Resovia wciąż jest liderem [RELACJA]

Autor: | Zdjęcie: Piotr Gibowicz Asseco Resovia

ZAKSA górą nad Asseco. Mimo porażki, Resovia wciąż jest liderem [RELACJA] - Zdjęcie główne

Hit 22 kolejki PlusLigi niestety nie dla Rzeszowa | foto Piotr Gibowicz Asseco Resovia

Sport Hit 22 kolejki PlusLigi niestety nie dla Rzeszowa. Aktualni mistrzowie Polski, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokazała moc we własnej hali pokonując aktualnego lidera tabeli Asseco Resovię 3:1. Podopieczni Giampaolo Mediego ponieśli czwartą porażkę w tym sezonie, jednak nadal plasuje się na samym szczycie.

ZAKSA uszczęśliwiła swoich kibiców zwyciężając w hicie 22 kolejki PlusLigi. Rzeszowianie zdobyli tylko jednego seta, ale spotkanie było emocjonujące i bogate w zwroty akcji.

Dobrze na początku spisywali się przyjezdni. Szybko wyszli na prowadzenie 4:9, a aktualni mistrzowie długo się rozkręcali. Po jakimś czasie poprawili swoją grę i zaczęli odrabiać straty. W połowie seta było 14:15 dla Resovii, wtedy to dwukrotnie zapunktował David Smith. Po jakimś czasie zrobiło się 22:22, wtedy po bloku trafił Łukasz Kaczmarek, a wynik pierwszego seta ustalił po bloku Aleksander Śliwka. Pierwszy set dla gospodarzy, 25:23.

Gospodarze na fali dobrego początku w dobrym rytmie zaczęli drugą odsłonę. Prowadzenie 7:3 i lekka zadyszka Asseco została jednak w porę odmieniona, bo goście szybko odrobili do stanu 8:8, ale ZAKSA czuła się pewnie i wyszła na prowadzenie 15:13. Do końca seta nie wypuścili przewagi z rąk i drugi set również dopisali na swoje konto, tym razem wynikiem 25:22.

Trzeci set był najlepszym w tym spotkaniu dla zespołu z Podkarpacia. Lider tabeli odpalił, wychodząc na prowadzenie 1:7. Prowadzenie utrzymywali najpierw do stanu 4:12, a następnie 17:20, po tym, jak Kędzierzynianie ruszyli do odrabiania strat. Ostatecznie set nr 3 padł łupem podopiecznych Medeia - 20:25.

Ostatni set potwierdził pewność w poczynaniach ZAKSY. Szybko zrobiło się 8:2, Resovia próbowała odrabiać, zbliżyła się po celnym ataku Buckiego na 8:6, ale mistrzowie Polski wyprzedzili stan meczu na 13:10, a następnie 18:13. Stopniowo wiara w Asseco zaczęła topnieć. Piłką meczową wywalczył Kaczmarek, a wykończył Bednorz. 25:19 dla Kędzierzynian i koniec spotkania.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:23, 25:22, 20:25, 25:19)

ZAKSA: David Smith, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Bednorz, Dmytro Paszycki, Marcin Janusz, Aleksander Śliwka – Erik Shoji (libero) oraz Norbert Huber, Adrian Staszewski.

Trener: Tuomas Sammelvuo.

Resovia: Torey DeFalco, Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj, Klemen Čebulj, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski (libero) oraz Michał Kędzierski, Jakub Bucki, Bartłomiej Krulicki, Thibault Rossard, Tomasz Piotrowski.

Trener: Giampaolo Medei.