Reklama

XI edycja Biegu Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Rzeszowie już 5 marca [ZAPISY]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dominika Garbacka

XI edycja Biegu Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Rzeszowie już 5 marca [ZAPISY] - Zdjęcie główne

W niedzielę, 5 marca odbędzie się bieg "Tropem Wilczym" który upamiętni Żołnierzy Wyklętych. | foto Dominika Garbacka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W niedzielę, 5 marca odbędzie się bieg "Tropem Wilczym" który upamiętni Żołnierzy Wyklętych. Start biegu nastąpi przy scenie na Bulwarach w Rzeszowie o godz. 12:00. Długość trasy to 2052 m – jedna pętla ścieżkami rowerowymi/chodnikiem dla pieszych na Bulwarach. Wciąż można się zapisać.

Bieg Tropem Wilczym to inicjatywa Fundacji Misji Obywatelskiej. Wydarzenie będzie miało miejsce 5 marca 2023 roku w Rzeszowie w ramach XI edycji Biegu Tropem Wilczym. Wziąć udział może w nim każdy, a udział jest bezpłatny. W ramach pakietu startowego do przewidziana jest pamiątkowa koszulka, pamiątkowy medal, ubezpieczenie NNW oraz niespodzianka organizatora. 

Trasa wyniesie niewiele ponad 2 km, dlatego jest to jak najbardziej rekreacyjny bieg dla wszystkich, nie tylko zaprawionych biegaczy.

- W pierwszej edycji uczestniczyło w nim kilkunastu pasjonatów historii, ale to dzięki nim wszystko się zaczęło. Z roku na rok projekt gromadzi coraz więcej osób, które żywo interesują się historią Żołnierzy Wyklętych, dlatego obecnie jest on największym tego typu przedsięwzięciem sportowo-edukacyjnym na świecie.

- informują organizatorzy.

Start Biegu nastąpi przy scenie na Bulwarach w Rzeszowie o godz. 12:00. Długość trasy Biegu to 2052 m – jedna pętla ścieżkami rowerowymi/chodnikiem dla pieszych na Bulwarach. Meta biegu usytuowana będzie przy scenie na Bulwarach w Rzeszowie. W ramach wpisu na listę uczestników, każdy otrzyma numer startowy, a pierwsze 584 zarejestrowanych osób otrzyma pakiet startowy.

- Ideą organizowanego przez Fundację Misji Obywatelskiej wydarzenia jest uczczenie żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacją wiedzy na ten temat. Bieg ma charakter zarówno patriotyczny, jak i prospołeczny, animujący lokalną społeczność miasta Rzeszowa i okolic. Liczymy jak co roku na bardzo pozytywny odbiór wydarzenia, a tym samym na dużą liczbę biegaczy.

- zaprasza Fundacja. 

Zapisy na bieg odbywają się pod tym adresem: link

Trasa biegu przedstawia się następująco:

Nasza redakcja obecna była podczas Biegu Tropem Wilczym w Mielcu oraz Tarnobrzegu. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy