Ukrainki dały radę Węgierkom i wygrały 2-0 w Rzeszowie

Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Rzeszów

Ukrainki dały radę Węgierkom i wygrały 2-0 w Rzeszowie - Zdjęcie główne

Udany występ Ukrainek w drugim meczu na Stadionie Miejskim w Rzeszowie | foto Urząd Miasta Rzeszów

SportReprezentacja kobiet Ukrainy w piłce nożnej rozegrała wczoraj drugie spotkanie na Stadionie Miejskim w Rzeszowie w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Tym razem Ukrainki pokonały Węgry 2-0.

Po nieudanym występie ze Szkocją, Ukrainki z pewnością chciały się zrehabilitować i zawalczyć o dobry wynik. Było to widoczne już od początku spotkania, kiedy atakowały przeciwniczki na ich połowie. W 27.minucie Darja Krawec wykorzystała dośrodkowanie po rzucie rożnym i wbiła piłkę między słupki, dając tym samym prowadzenie swojej drużynie.

Po tej sytuacji, wysokim pressingiem wykazały się Węgierki, ale reprezentacja Ukrainy mogła liczyć na dobre parady w wykonaniu swojej bramkarki. Druga połowa spotkania stała pod znakiem długich podań oraz gry w środkowej części boiska. Sprawiała wrażenie nieco monotonnej i mało dynamicznej. Większe emocje pojawiły się w końcówce starcia. Olha Owdijczuk oddała świetny strzał pod poprzeczkę w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry i podwyższyła wygraną naszych wschodnich sąsiadów.

Ukraina – Węgry 2-0