Bogdan Semenovych z Kijowa wygrał 15. PKO Półmaraton Rzeszowski. Brałeś udział w biegu? Odnajdź siebie na zdjęciach [ZDJĘCIA CZ.II]

Autor:

Sport Bogdan Semenovych z Ukrainy okazał się najlepszym biegaczem 15. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Mieszkaniec Kijowa przebiegł trasę w jedną godzinę sześć minut i jedenaście sekund. W kategorii OPEN kobiet wygrała Ewa Jagielska z Wyszkowa.

Złotym medalistą 15. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego został Bogdan Semenovych. Na bieg w Rzeszowie przyjechał z Ukrainy, a dokładnie z Kijowa. Tuż za nim, o dwadzieścia sekund później dobiegł Damian Kabat z WMLKS Pomorze Stargard. Trzecie miejsce zajął Patryk Pawłowski z Rltl Optima Radom. Rzeszowianinem, który najszybciej dobiegł do mety, był Adam Rybiński, zajmując 10. miejsce.

Najlepszą biegaczką 15. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego została Ewa Jagielska zawodniczka KS PREFBET-SONAROL z Wyszkowa, z czasem jednej godziny, osiemnastu minut i pięćdziesięciu trzech sekund. Drugie miejsce zajęła Natalia Semonovych z Kijowa przybiegając na metę dziewiętnaście sekund później niż zwyciężczyni. Brązowy medal trafił do Moniki Kaczmarek z ASICS FrontRunner Poland Łódź.

Jednocześnie z półmaratonem odbyła się 7. PKO Rzeszowska Sztafeta Półmaratońska. Złoto w tym biegu zawisło na biegaczach z klubu Kowal Team - SIW-KRUSZ, w składzie: Agnieszka Dybka, Matylda Kowal, Monika Kuźniar, Patrycja Surowiec. Srebro trafiło do BBL Rzeszów, który reprezentowali: Dorota Róg, Justyna Pękala, Anna Majka i Anna Rogowska. Brąz zawisł na szyi zawodniczek klubu KOWALSKI OKNA \ MEBLE.PL \nowoczesnysport.pl, reprezentowanego przez Aleksandrę Kocot, Marię Tompalską, Monikę Openchowską oraz Urszulę Stopyrę.

Na mecie 15. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego zameldowało się łącznie 888 zawodników.

Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.