Autor: | Zdjęcie: Kacper Piękoś

Tauron Liga: Pewna wygrana PGE Rysic Rzeszów nad ITA TOOLS Stal Mielec [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
72
zdjęć

ITA TOOLS Stal Mielec przegrywa z rzeszowskim zespołem | foto Kacper Piękoś

SportW meczu kończącym 10. kolejkę Tauron Ligi ITA TOOLS Stal Mielec podejmowała na własnej hali PGE Rysice Rzeszów. Mimo starań gospodynie nie zdołały zgarnąć nawet punktu.

Początek spotkania toczył się w wyrównanym rytmie, a dla mielczanek punktowały Weronika Gierszewska i Emilia Mucha. Następnie przyjezdne zdołały wyjść na nieznaczne prowadzenie głównie za sprawą gry Gabrieli Orvosovovej. Rysice konsekwentnie ją utrzymywały, a w końcowej fazie pierwszej partii zdołały "wcyiągnąć" wynik na 19:25.

W drugim secie Stal za sprawą przede wszystkim Gierszewskiej, Muchy oraz Brydy utrzymywała korzystny rezultat aż do stanu 11:11. Potem na krótkie prowadzenie głównie przez Gabrielę Orvosovą wyszły Rysice. Następnie Stal ponownie odskoczyła swoim rywalkom, a najaktywniejsza była Emilia Mucha. Punktem zwrotnym była błędna zagrywka Sonii Kubackiej przy stanie 20:20. Po tym wydarzeni Rysice zdobyły 3, a następnie jeszcze 2 oczka i ostatecznie wygrały seta 21:25.

Takie rozstrzygnięcie drugiej partii podziałało de motywująco na mielczanki, które trzeci set rozegrały zdecydowanie najgorzej. Chwilę po starcie partii było już 1:6 dla Rysic, a zamieszanie dalej robiła Gabriela Orvosova. Gospodynie nie były w stanie nic zrobić w tym secie, gdzie w pewnym momencie przegrywały nawet 9 punktami (10:19). Ostatecznie przegrały go 14:25.

ITA TOOLS Stal Mielec - PGE Rysice Rzeszów 0:3 (19:25, 21:25., 14:25)

ITA TOOLS Stal Mielec: Kamila Dyduła, Pola Nowacka, Katarzyna Bryda, Izabela Bałucka, Klaudia Łyduch, Olena Lymareva, Klaudia Laskowska-Azab, Karolina Pancewicz, Emilia Mucha, Weronika Gierszewska, Sonia Kubacka, Sylwia Kucharska, Aleksandra Walczak

PGE Rysice Rzeszów: Julia De Paula, Anna Obiała, Weronika Centka, Katarzyna Wenerska, Aleksandra Szczygłowska, Gabriela Makarowska-Kulej, Gabriela Orvosova, Amanda Coneo, Weronika Szlagowska, Magda Kubas, Ann Kalandadze, Wiktoria Kowalska, Magdalena Jurczyk