Autor: | Zdjęcie: TVP Sport /screen

Stal Rzeszów przegrywa z Pogonią Szczecin i odpada z Pucharu Polski. Na stadionie ponad 4000 kibiców [RELACJA] - Zdjęcie główne

Stal Rzeszów przegrała rywalizację w Pucharze Polski z Pogonią Szczecin. | foto TVP Sport /screen

SportPogoń Szczecin przejechała całą Polskę, by zmierzyć się w pierwszej rundzie Pucharu Polski z miejscową Stalą Rzeszów. Podopieczni Marka Zuba przegrali trzema bramkami i mogą już wyłącznie skupić się na rozgrywkach Betclic 1 Ligi.

Stal Rzeszów przy Hetmańskiej zmierzyła się z ekstraklasową Pogonią Szczecin, finalistą ubiegłego Pucharu Polski. Szczecinianie wyszli na ten mecz w mocnym składzie, co tylko pokazało, że przyjechali powalczyć ponownie o finał tych rozgrywek.

W wyjściowym składzie znalazł się m.in. Grosicki, Koulouris, Koutris czy Ulvestad. Stal odpowiedziała młodzieżą. Na stoperze zobaczyliśmy Marcina Kaczora, a na skrzydle zagrał Kacper Plichta. W bramce stanął 19-letni Jakub Raciniewski.

W pierwszym kwadransie mieliśmy już poprzeczkę Kamila Grosickiego po tym, jak błąd w polu karnym popełnili stoperzy Stali. Pogoń utrzymywała się przy piłce, rozgrywali od prawej do lewej, cały czas kontrolując futbolówkę przy nodze. Stal próbowała pograć na połowie rywala, ale grała tylko i wyłącznie długie piłki na Łysiaka czy Bałę. Od początku różnicę w środku pola robił Rafał Kurzawa, który jest ostatnio w dobrej formie. Prostopadłymi piłkami uruchamiał partnerów. W 24 minucie kapitalnie zza pola karnego wewnętrzną częścią stopy uderzył wspomniany Kurzawa i otworzył wynik spotkania.

Stal próbowała odpowiedzieć. Z dystansu próbował Thill, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką. Pogoń nadal wykazywała więcej jakości w swojej grze. Do przerwy utrzymali oni wynik 0:1.

Po przerwie zobaczyliśmy na boisku doświadczonego Prokicia, którzy zmienił Plichtę. Po stronie gości pojawił się na boisku reprezentant Armenii Biczachczian. W 56 minucie uderzenie Koulourisa dobrze wybronił Raciniewski. W 60 minucie Stal rozegrała świetną akcję, piłkę w polu karnym dobrze wystawił Prokić, ale uderzenie Kądziołki zostało zablokowane. 65 minuta i uderzenie Biczachczian po rykoszecie świetnie odbił na rzut rożny Raciniewski. Stal ciągle broniła się i szukała okazji do kontr. Czekał i się doczekał, w 70 minucie grek Koulouris uderzył głową po dośrodkowaniu Grosickiego i zdobył bramkę na 2:0. Fenomenalne zachowanie Armeńczyka i uderzenie z lewej nogi po dłuższym słupku dało drużynie z Ekstraklasy prowadzenie 3:0 przed końcem spotkania.

Puchar Polski: Stal Rzeszów 0:3 (0:1) Pogoń Szczecin

24' Kurzawa 0:1

71' Koulouris 0:2

85' Biczachczian 0:3