Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leja

Stal Rzeszów przegrywa z Wisłą Kraków w hitowym starciu Fortuna 1 Ligi. Zwariowana końcówka [RELACJA] - Zdjęcie główne

Porażka Stali Rzeszów w hicie 20 kolejki Fortuna 1 Ligi. | foto Bartosz Leja

SportStal Rzeszów na Stadionie Miejskim w Rzeszowie w niedzielę, 18 lutego podejmowała u siebie Wisłę Kraków. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2. Bramkę dla Stali zdobył Adrian Bukowski, dla Wisły trafił Angel Rodado oraz w doliczonym czasie drugiej połowy Eneko Satrustegui.

Stal Rzeszów powróciła do zmagań ligowych po przerwie zimowej. Zespół Marka Zuba po przepracowanym okresie przygotowawczym w Woli Chorzelowskiej zagrał z krakowską Wisłą, która przygotowywała się na obozie w Turcji. Oba zespoły mówią otwarcie o grze w barażach, ale zdecydowanie bliżej ku temu jest zespół prowadzony przez Hiszpana Alberta Rude.

Spotkanie rozpoczęło się od dobrej gry Wisły, która stwarzała sobie okazję. W bramce Stali pojawił się Gerard Bieszczad, który zagrał bardzo dobre spotkanie. W 26 minucie po idealnym podaniu od Dudy dobra interwencja Bieszczada przy strzale Goku Romana zapobiegła utracie bramki. Dwie minuty później po strzale Adriana Bukowskiego było już 1:0 dla gospodarzy. Wisła ruszyła, by odrabiać straty. W 33 minucie po główce Rodado piłka minimalnie minęła poprzeczkę. W 40 minucie dobrą interwencją popisał się Raton. Zegarek pokazywał 43 minutę, gdy do piłki doszedł Angel Rodado i doprowadził do wyrównania pewnym wykończeniem. Do przerwy wynik 1:1.

Po przerwie znów groźnie atakowała Wisła. W 48 minucie najpierw w poprzeczkę uderzył Goku, a następnie w dogodnej sytuacji znalazł się Rodado, którego strzał udało się szczęśliwie zablokować. W 67 minucie żółtą kartką, pierwszą w tym spotkaniu, ukarany został Sebastian Thill. Znów to Wiślacy częściej z piłką znajdowali się na połowie Stali. W 61 minucie na placu w miejscu Wiktora Kłosa pojawił się Szymon Łyczko. W 77 minucie trener Zub wymienił napastnika. 17-letniego Salamona zastąpił Jesus Diaz. Licznie przybyli kibice nieśli dopingiem gospodarzy, ale brakowało stworzenia sobie dogodnej sytuacji. Idealna okazja na zwycięskiego gola przyszła w 90 minucie. Do rzutu karnego podszedł Krzysztof Danielewicz, ale pomylił się i jego strzał trafił w słupek. W 96 minucie doliczonego czasu do drugiej połowy bramkę ustalającą wynik spotkania zdobył Eneko Satrustegui. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Stal Rzeszów - Wisła Kraków - 1:2 (1:1) - 20 kolejka Fortuna 1 Ligi

28' 1:0 Bukowski

43' 1:1 Rodado

90+6 1:2 Satrustegui

Stal: Bieszczad, Warczak, Góra, Kościelny, Simcak, Łysiak, Thill, Bukowski (Danielewicz), Kłos (Łyczko), Salamon (Diaz), Prokić

Wisła: Raton, Krzyżanowski (Satrustegui), Colley, Uryga, Jaroch (Szot), Duda (Kutwa), Carbo Bellapart, Alfaro (Sobczak), Goku, Villar Miki (Bregu), Rodado