Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leja

Stal Rzeszów pojechała na drugi koniec Polski i wraca na tarczy. Lechia górą w meczu Fortuna 1 Ligi - Zdjęcie główne

Stal walczyła, ale to Lechia była górą w 13 kolejce | foto Bartosz Leja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportW sobotnim starciu Fortuna 1 Ligi pomiędzy Lechią Gdańsk a Stalą Rzeszów padł wynik 2:1 dla gospodarzy. Podopieczni Marka Zuba wybrali się na najdalszy tegoroczny mecz wyjazdowy. Do pokonania w jedną stronę mieli około 700 km. Na mecz pojechała także grupa kibiców z Rzeszowa.

Lechia Gdańsk górą w meczu 13 kolejki Fortuna 1 Ligi. Podopieczni Szymona Grabowskiego do sobotniego starcia przystępowali po dwóch zremisowanych kolejkach. Stal była w lepszym położeniu, bo zespół wygrał 3 ostatnie ligowe kolejki, a w ostatnim meczu zremisował bezbramkowo z Zagłębiem Sosnowiec. Lechia była faworytem na własnym stadionie i potwierdziła wyższość, wygrywając 2:1.

Już w 12 minucie spotkania trener Zub musiał przeprowadzić pierwszą zmianę. Boisko opuścił Szymon Kądziołka, którego zastąpił Karol Łysiak. Lechia zaczęła spotkanie bardzo agresywnie, często polując na nogi rywala. Co ciekawe statystyka fauli do przerwy wynosiła aż 10 do 1, co pokazuje, że gdańszczanie chcieli agresywnie przedstawić się rywalom z Podkarpacia. Lechia z minuty na minutę atakowała coraz śmielej, a w 36 minucie wynik spotkania otworzył Maksym Khlan, 20-letni Ukrainiec, który do Polski trafił z Zorii Ługańsk.

Po przerwie Stal próbowała odrobić straty i na pierwszą bramkę musieli czekać do 78 minuty. Remis padł po golu Adlera, dla którego było to trzecie trafienie w tym sezonie. Radość nie trwała długo, bo w 86 minucie bramkę dającą gdańszczanom trzy punkty zdobył Tomasz Neugebauer.

Lechia Gdańsk 2:1 (1:0) Stal Rzeszów - Khlan, Neugebauer - Adler

Lechia: Sarnavskyi, Neugebauer, Olsson, Chindris(D'Arrigo), Kalahur, Zhelizko, Kapic(Sezonienko), Khlan, Pila, Mena(Sypek), Bobcek(Zjawiński)

Stal: Wrąbel, Oleksy, Kościelny, Góra, Warczak(Pena), Łyczko(Diaz), Danielewicz(Wachowiak), Kądziołka, Thill, Adler, Prokić(Kłos)