Reklama

Rzeszów gospodarzem Mistrzostw Europy Kettlebell Sport 2022. 4 dni sportowych emocji w hali UCL

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kettlebell Rzeszów

Rzeszów gospodarzem Mistrzostw Europy Kettlebell Sport 2022. 4 dni sportowych emocji w hali UCL - Zdjęcie główne

Rzeszów gospodarzem Mistrzostw Europy Kettlebell Sport 2022 | foto Kettlebell Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport 8 -11 grudnia w Rzeszowie odbędzie się WKSF European Open Championship Poland 2022 World. Mistrzostwa Europy w Kettlebellu potrwają 4 dni i odbywać się będą na hali UCL Ośrodek Badań Innowacyjnych w Sporcie. Zawodnicy z 16 krajów będą walczyć na podestach w poszczególnych dyscyplinach Kettlebell Sport.

Kettlebells to rodzaj odważników, które wyglądem przypominają kulę armatnią z uchwytem. Kettlebells zostały wynalezione w Rosji w XVIII wieku. Wykorzystywane były do treningów wojskowych. Od lat 40. stanowią narzędzie przeznaczone do ćwiczeń w sportach siłowych. Dyscyplina sportu stale się rozwija. Rzeszów stał się gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Europy, które potrwają od 8 do 11 grudnia. 

- Kettlebell Rzeszów jest jedynym i wyłącznym przedstawicielem Światowej Federacji Kettlebell Sport WKSF na Polskę. Na co dzień poprzez treningi z odważnikami kulowymi, propagujemy zdrowy i aktywny tryb życia oraz zaszczepiamy ducha walki wśród osób trenujących z nami. Zawodnicy naszego stowarzyszenia mają w swoim dorobku tytuły Mistrzów Świata, Europy oraz Rekordy Świata. 

- opowiada Andrzej Jodłowski, trener oraz kapitan reprezentacji Polski.

- W Mistrzostwach Europy weźmie udział około 300 zawodników z całej Europy, w tym około 38 zawodników reprezentujących Polskę. W zawodach biorą udział zawodnicy w różnym wieku, startując w swoich kategoriach. Na podestach walczą juniorzy (dzieci i młodzież), studenci, dorośli oraz seniorzy. 

- dodaje Andrzej Jodłowski.

Na Mistrzostwa Europy w Kettebellu do stolicy Podkarpacia przyjadą reprezentanci następujących krajów: Mołdawia, Niemcy, Finlandia, Litwa, Czechy, Stany Zjednoczone, Irlandia, Portugalia, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Grecja, Węgry, Norwegia, Włochy oraz Polska. 

Reprezentacja Polski liczy 38 osób.

W kadrze zespołu znaleźli się: Robert Dziuba, Joanna Myszewska, Anna Gąsiorowska, Mateusz Muczyński, Andrzej Michałowski, Anna Pawlak, Aurelia Komo-Libio, Łukasz Bogusławski, Damian Kiołbasa, Dorota Teodorczuk, Filip Bacharewicz, Emil Berserker Gwynbleidd,  Iwona Burakowska, Iwona Polak, Iwona Szymaniak, Jasia Ka, Jola Zbiegini, Julita Piekarska, Karolina Wójcik, Konrad Konrad, Łukasz Dadura, Monika Góralczyk-Jonczyńska, Suzana Na, Wojciech Zimoląg oraz zawodnicy Kettlebell Rzeszów: Andrzej Jodłowski, Aneta Przepióra, Kuba Bętkowski, Margaret Gosia Stępień, Agata Sikora, Lucyna Szarek, Anka Kuźniar, Arleta Hryniuk, Maja Grzych, Ewa Szal, Marcin Rymek, Justyna Kloc, Maciej Ładyga i Grzegorz Pelc. Kapitanem reprezentacji jest Andrzej Jodłowski.

Klub treningowy Kettlebell Rzeszów oferuje zajęcia grupowe oraz treningi personalne, szkolenia kettlebell. Główne założenia to poprawa motoryki ciała i ogólnej sprawności fizycznej.

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy odbędzie się 8 grudnia o godzinie 20:00 w  UCL Ośrodek Badań Innowacyjnych w Sporcie na ulicy Cichej 2b. Transmisję z całego wydarzenia, a także każdy dzień zawodów przeprowadzi VST Media. Obejrzeć będzie można w serwisie YouTube. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy