Resovia powstrzymała Wieczystą! Udany początek w Betclic 2. Lidze

Autor: | Zdjęcie: Paweł Golonka, Resovia /Facebook

Resovia powstrzymała Wieczystą! Udany początek w Betclic 2. Lidze - Zdjęcie główne

Resovia cieszy się ze zdobytych trzech punktów. | foto Paweł Golonka, Resovia /Facebook

SportWieczysta Kraków w składzie z byłymi reprezentantami Polski była sporym faworytem sobotniego meczu, pomimo że zespół jest beniaminkiem w rozgrywkach 2 ligi. Drużyna prowadzona przez Jakuba Żukowskiego pokazała jednak, że w tym sezonie może grać dobrze po spadku i wygrać z teoretycznie lepszym na papierze rywalem.

Wieczysta Kraków to klub ze sporym budżetem, który za cel obrał sobie jak najszybsze dotarcie do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju. Teraz, jako beniaminek Betclic 2 ligi, drużyna ta wymieniana jest w gronie faworytów do awansu. Na drodze w pierwszej kolejce gier stanęła im Resovia Rzeszów, która dopiero co pożegnała się z pierwszoligowym graniem. Podopieczni Jakuba Żukowskiego wygrali 1:0 po golu Macieja Górskiego i zdobyli pierwsze trzy punkty w tym sezonie.

Co warto wspomnieć niemal na początku, czyste konto zachował dziś Jakub Tetyk, 16-letni bramkarz, który w zeszłym sezonie ogrywał się na boiskach 3 ligi w barwach Gedanii Gdańsk i dla którego był to pierwszy mecz w 2 lidze. Już w 9 minucie meczu Maciej Górski mocnym strzałem z okolic 20 metra pokonał Antoniego Mikułko, dając Resovii prowadzenie. W 20 minucie za faul żółty kartonik obejrzał Daniel Mikołajewski. Strzelec gola, Maciej Górski, także obejrzał żółtą kartkę, w 37 minucie.

Pod bramką Tetyka robiło się gorąco, ale Resovia radziła sobie z atakami gospodarzy. Do przerwy wynik wskazywał na jednobramkowe prowadzenie Resovii. Po przerwie Wieczysta ruszyła mocniej, ofensywniej, by odrabiać straty. Na boisku w 55 minucie zameldowali się dwaj gracze - Michał Feliks i Karol Danielak, obaj usposobieni mocno ofensywnie. Na placu gry oglądaliśmy znanych piłkarzy, m.in. Michała Pazdana, czy Jacka Góralskiego. Gracze Resovii jednak radzili sobie na tyle z byłymi reprezentantami Polski, że cały czas utrzymywali prowadzenie.

Podwójną zmianę przeprowadził także trener Żukowski, wpuszczając w 61 minucie na boisko Radosława Kanacha i Daniana Pavlasa. Oba zespoły starały się zdobyć bramkę, ale w drugiej połowie żadna z ekip nie zdołała trafić do siatki. Ostatecznie to Resovia mogła cieszyć się z trzech punktów.

Wieczysta Kraków 0:1 (0:1) Resovia Rzeszów

9' Górski

Wieczysta: Mikułko, Pietrzak, Pazdan, Mikołajewski, Brzęk, Chuma, Góralski, Swędrowski, Semedo, Torres, Trąbka. Oraz: Feliks, Danielak, Kiedrowicz, Sandoval, Kasolik, Pakulski, Mielcarz, Koj, Łysiak.

Resovia: Tetyk, Adamski, Bondarenko, Bukhal, Jaroch, Bąk, Eizenchart, Urynowicz, Górski, Wasiluk, Zawadzki. Oraz: Gliwa, Chuchro, Kanach, Mikrut, Pavlas, Rębisz.