Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leja

Resovia III pokonała KS Biała Rzeszów w meczu piłkarskiej B klasy. Padło aż dziewięć bramek [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
72
zdjęć

Resovia III wygrała z KS Biała Rzeszów | foto Bartosz Leja

Udostępnij na:
Facebook
Sport W niedzielne popołudnie na bocznym boisku Resovii zmierzyły się dwie drużyny ze stolicy Podkarpacia, które rywalizują w rzeszowskiej B klasie. Młodzi piłkarze trzeciego zespołu Resovii pewnie pokonali klub KS Biała Rzeszów strzelając aż osiem goli.

Każdy z nas, kto choć raz pojawił się na meczu piłkarskiej B klasy doskonale zna niepowtarzalny klimat takiej imprezy. Piłkarze choć nie prezentują umiejętności na miarę Ekstraklasy, nie odstawiają nogi nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach i mimo, że nie grają o wielkie trofea, to zazwyczaj prezentują godną podziwu ambicję i sportowe zacięcie.

Śmiało można tak powiedzieć o zawodnikach Klubu Sportowego Biała Rzeszów, którzy mimo, że w obecnym sezonie przegrali wszystkie osiemnaście spotkań, to ambitnie walczą w każdym meczu choćby o strzelenie jednej bramki. To udało im się w niedzielnym meczu z trzecią drużyną Resovii rozgrywanym na bocznym stadionie przy ul. Wyspiańskiego.

W 37. minucie spotkania bramkę dla Białej zdobył Karol Hałoń. Wcześniej jednak sześciokrotnie do siatki rywali trafiali młodzi piłkarze Resovii, którzy mimo meczu rozgrywanym na własnym terenie, pełnili dzisiaj rolę gości. Na liście strzelców trzykrotnie wpisywał się Roland Rusnok, dwukrotnie Miłosz Krowicki, a raz Piotr Furgała. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:6. W drugiej połowie zawodnicy Resovii kontrolowali przebieg spotkania, dorzucając jeszcze dwa gole, które strzelili Rusnok oraz Oskar Turek.

Aktualnie w tabeli rzeszowskiej B klasy w piłce nożnej prowadzi klub Victoria Budy Głogowskie z dorobkiem 46 punktów. Resovia III jest wiceliderem stawki z dorobkiem 43 punktów. Całą stawkę na dwunastym miejscu zamykają piłkarze KS Biała Rzeszów z zerowym dorobkiem punktowym mając jednocześnie 12 strzelonych i aż 92 straconych bramek.

KS Biała Rzeszów – Resovia III 1:8 (1:6)

Bramki: 0:1 (Rusnok 2’), 0:2 (Rusnok 6’), 0:3 (Rusnok 17’), 0:4 (Furgała 23’), 0:5 (Krowicki 24’), 0:6 (Krowicki 31’), 1:6 (Hałoń 37’), 1:7 (Rusnok 76’), 1:8 (Turek 86’).