Autor: | Zdjęcie: Michał Toś

OPTeam Stolaro Resovia dominuje na własnym parkiecie. Wysokie zwycięstwo przeciwko Basket Hills Bielsko-Biała [RELACJA] - Zdjęcie główne

Wysokie zwycięstwo przeciwko Basket Hills Bielsko-Biała | foto Michał Toś

Sport Tak grającą Resovię we własnej hali kibice chcą oglądać przez cały sezon. Skuteczna, efektowna i dominująca nad przeciwnikiem pewnie pokonała w hali ROSiR im. Mieczysława Raby rywali z Bielska-Białej - 102:71. MVP spotkania został Adrian Warszawski, który zdobył 19 punktów.

Trzeci mecz w tym sezonie i drugie zwycięstwo. Kolejny również mecz, w którym pęka bariera 100 punktów. Resovia w II lidze gra skutecznie i efektownie, co potwierdzają dwa ostatnie wyniki. Rywal z Bielska-Białej nie miał dziś zbyt wiele do powiedzenia. Od pierwszych minut gospodarze pewnie punktowali i grali skutecznie w obronie. Goście pudłowali rzutami za trzy punkty, a te z kolei wpadały rzeszowianom.

Po wyrównanym początku (6:6) zobaczyliśmy kilka przewinień oraz festiwal nietrafionych rzutów ze strony Basket Hills'u. W połowie kwarty gospodarze prowadzili 12-6 i pomału zaczęli wyraźnie zaznaczać przewagę. Za 3 trafił Warszawski, punkty dorzucił Czerwonka i Resovia prowadziła już różnicą 15 punktów. Na chwilę przed końcem pierwszej kwarty niesamowitą trójkę na sekundę przez końcem trafił Cezary Gumiński. Podopieczni Lewkowicza prowadzili po pierwszej odsłonie 32-13.

Druga kwarta to kolejny pokaz skutecznej gry, choć nie od razu. Przez dwie minuty nie trafiała Resovia, ale jak już odpalili, tak kolejne kosze wpadały aż miło. Mamcarczyk trafił w akcji 2+1 oba rzuty, następnie show pokazał Krzywdziński, który w dwóch akcjach pod rząd trafił dwie trójki. Pierwszy czas wziął trener Bielska. Na dwie minuty przed końcem prowadzenie Resovii wynosiłó 48-27. Za trzy ponownie trafił Gumiński, odpowiedział na to trójką Zub, najskuteczniejszy gracz Basketu Hills. 55-35 do przerwy.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od akcji 2+1 Czerwonki, a za chwile identycznej akcji Wątroby. Resovia powiększała przewagę. Za trzy trafił skuteczny dzisiaj (6/10 z gry) Czerwonka, i przewaga 71-45. W grę gospodarzy wkradła się nonszalancja, zaczęły się straty, a punkty zaczęła odrabiać ekipa trenera Błotki. Trafiał Zub, który w całym spotkaniu zgromadził 30 punktów. Tę kwartę wygrali goście, ale rzeszowianie dalej wysoko prowadzili - 74:56.

Ostatni akt rozpoczął trójką Adrian Warszawski, MVP całego spotkania. W kolejnej akcji trafił dwa rzuty w akcji 2+1, a Resovia świetnie skoncentrowana realizowała dominację nad rywalem. Pomału zbliżała się bariera 100 punktów i tak, po akcji Wątroby oglądaliśmy trzycyfrowy wynik. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli w 3 kolejce II ligi mężczyzn 102:71.

OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów 102:71  Basket Hills Bielsko-Biała

(32:13, 23:22, 19:21, 28:15)

Składy:

Resovia: Warszawski (19, 2x3), Gumiński (18, 3x3), Czerwonka (16, 2x3), Mamcarczyk (14), Krzywdziński (14, 4x3), Kindlik (6), Szpyrka (2), Argasiński, Sowa, Dobrzański, Krupa.

Bielsko-Biała: Zub (30, 3x3), Kozaczka (15), Łucka (12), Koćma (6, 2x3)), Fenrych (4), Wróbel (4), Adamus, Janicki, Rejowski, Szybowicz, Wiśniewski, Mach.