Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Toś

Nieudany start sezonu Resovii Rzeszów - Zdjęcie główne

Po meczu Resovii Rzeszów z Zagłębiem Sosnowiec | foto Michał Toś

SportResovia Rzeszów przegrała na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 1:2. To nie był udany mecz podopiecznych Tomasza Grzegorczyka. Drużyna Resovii potrafiła stworzyć okazje, ale nie ustrzegła się błędów w defensywie, po których gospodarze zdobyli dwie bramki.

Przebieg spotkania

1. połowa

Kibice nie musieli czekać zbyt długo na pierwszego gola. Resovia Rzeszów już w 2. minucie wyszła na prowadzenie. Piłka dośrodkowana z rzutu rożnego sprawiła mnóstwo problemów obrońcom Zagłębia Sosnowiec. Ostatecznie znalazła się w okolicach dwunastego metra, gdzie ustawiony był Mikulec. 25-latek bez zastanowienia uderzył na bramkę, futbolówka odbiła się jeszcze od defensora gospodarzy i całkowicie myląc bramkarza, wpadła do siatki.

Resovia Rzeszów o wiele lepiej weszła w spotkanie. Piłkarze Zagłębia Sosnowiec kompletnie nie potrafili sobie poradzić z dobrze dysponowaną drużyną Tomasza Grzegorczyka.

W kolejnych minutach gospodarze doszli do głosu, kilkukrotnie zagrażając bramce strzeżonej przez Branislava Pindrocha. Po jednym ze strzałów piłka uderzyła w poprzeczkę Resovii.

Zagłębie Sosnowiec doprowadziło do wyrównania w 42. minucie. Obrońcy Resovii Rzeszów zagrali zbyt pasywnie w defensywie, pozwalając Szymonowi Pawłowskiemu na wprowadzenie piłki w pole karne. Nieatakowany 35-latek przełożył futbolówkę na lepszą nogę i plasowanym strzałem trafił do siatki.

Do przerwy 1:1.

2. połowa

Początek drugiej części spotkania miał bardzo wyrównany przebieg. Gra obfitowała w ostrą grę, żadna z drużyn nie mogła uzyskać przewagi.

W 73. minucie bardzo dobrym rajdem popisał się Marek Mróz. Zawodnik Resovii wypracował sobie dobrą sytuację strzelecką, jednak jego uderzenie było zbyt lekkie.

W 77. minucie niedokładne zagranie zawodnika Resovii przejął świeżo wprowadzony z ławki Banaszewski. Piłkarz Zagłębia przytomnie zagrał do lepiej ustawionego Marka Fabrego, a ten precyzyjnym strzałem pokonał Pindrocha. Trener Skowronek miał nosa do zmian, obaj piłkarze pojawili się na boisku chwilę przed akcją bramkową.

Zawodnicy Resovii nie potrafili odwrócić losów spotkania. Ostatecznie pełną pulę zgarnęło Zagłębie Sosnowiec.

Składy

Zagłębie Sosnowiec: Gliwa, Gojny, Jończy, Dalić, Ryndak, Niemiec (62' Ziółkowski), Rozwandowicz, Bonecki, Pawłowski (75' Banaszewski), Bryła (62' Masłowski), Sobczak (75' Fabry)

Resovia Rzeszów: Pindroch, Mikulec, Kubowicz, Wasiluk (86' Krasa), Wojciechowski, Mróz, Morys (71' Antonik), Adamski, Kałahur (46' Kwiecień), Chuchro, Hoogenhout