Reklama

Narodowy Dzień Sportu w Rzeszowie. 17-18 września sportowe atrakcje dla aktywnych [PROGRAM]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Narodowy Dzień Sportu w Rzeszowie. 17-18 września sportowe atrakcje dla aktywnych [PROGRAM] - Zdjęcie główne

Narodowy Dzień Sportu w Rzeszowie. 17-18 września sportowe atrakcje dla wszystkich aktywnych. Sprawdź program | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Rzeszów jako miasto partnerskie przystąpił do ogólnopolskiego programu - Narodowy Dzień Sportu. W ramach tego wydarzenia, we wszystkich zakątkach Polski odbywają się setki bezpłatnych imprez sportowych, treningów i spotkań z idolami. Wydarzenie ma na celu promować zdrowy tryb życia, aktywność oraz promocję sportu. Rzeszów z tej okazji przygotował szereg atrakcji. Sprawdźcie pełną rozpiskę.

Rzeszów przyłączył się do ogólnopolskiej kampanii społecznej wspieranej przez Ministerstwo Sportu i angażującej tysiące podmiotów - zarówno prywatnych, publicznych czy pozarządowych. Tym samym, w nadchodzący weekend, Miasto Rzeszów, Wydział Sportu i Rekreacji, Społeczna Rada Sportu oraz inne organizacje pozarządowe przygotowały sporo ciekawych wydarzeń. Biorąc pod uwagę dużą liczbę lokalnych organizacji, które wyraziły chęć udziału w tej inicjatywie, czeka nas w Rzeszowie prawdziwe święto sportu!

17 Września: 

  • 10:00-12:00 Aktywizacja mieszkańców osiedla „Nowe Miasto” w Rzeszowie do czynnego udziału w życiu sportowym. Trening ogólnorozwojowy, poprawiający sprawność, koncentrację i dyscyplinę z ukierunkowaniem na naukę samoobrony: Oyama Karate. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 – Szkoła Podstawowa nr 23 w Rzeszowie (ul. Biskupa Józefa Pelczara 3)
  • 10:00-17:00 Dzień otwarty na torach Lamba Pitbike Park. Dzień otwarty na obiekcie Lamba Pitbike Park. Wszystkie tory dostępne nieodpłatnie. Wjazd z własnymi motocyklami. Lamba Pitbike Park (ul. Spichlerzowa)
  • 15:00-18:00 Międzyosiedlowy Turniej Piłki Nożnej "Od amatora do kibiców i idola"- Turniej Piłki Nożnej drużyn osiedlowych, w którym uczestniczą amatorzy i zawodnicy z licencjami. Założeniem turnieju jest promocja sportu osiedlowego i amatorskiego. Zwycięska drużyna otrzyma tytuł najlepszego osiedla piłkarskiego w całym Rzeszowie. Boisko Sztuczne Stadionu Miejskiego (ul. Hetmańska 69)
 

  • 12:00-18:00 Dzień otwarty na Peronie Baltoro RKW. Wszystkich zainteresowanych wspinaczką i górami zapraszamy na ściankę wspinaczkową, która znajduje się terenach PKP w Rzeszowie, przy ul. Jana Kochanowskiego 19A. Impreza skierowana do osób, które jeszcze nigdy się nie wspinały oraz wszystkich, którzy posmakowali tej dawki adrenaliny i chcieliby poszerzyć swoje umiejętności. Darmowe zajęcia dla dzieci i dorosłych. 
  • 10:00-15:00 Inauguracja sezonu 2022/2023 w I Lidze Kobiet zespołu SPR Handball Rzeszów wraz z imprezami towarzyszącymi. Mecz I Ligi Kobiet poprzedzony będzie meczami pokazowymi z udziałem młodzieżowych zespołów SPR Handball Rzeszów. Dodatkowo zorganizowane będą konkursy dla chętnych. Odbędzie się również mecz pokazowy w kategorii młodziczek oraz dzieci. (Hala sportowa SP 18 ul. Błogosławionej Karoliny 21)
  • 17:00-19:00 Mistrzostwa Rzeszowa Amatorów w przeciąganiu liny. Mistrzostwa Rzeszowa w przeciąganiu liny. Zawody odbędą się na piaszczystej plaży rzeszowskiej żwirowni. Będzie to impreza, w którą angażujemy amatorów i kobiety do dobrej zabawy. Drużyny 6-osobowe, wymagane minimum 2 kobiety w drużynie. (Żwirownia Rzeszów)
  • 13:00-18:00 Przyjdź na bilard, zagraj z nami, Trójkąt czeka z nagrodami. Turniej bilardowy w Klubie bilardowym ,,Trójkąt" ul. Fredry 7.
  • 15:00-18:00 Rowerowy Tor Przeszkód – Baw się rowerem! Zawody skierowane do dzieci w wieku od 2 do 12 lat. Bulwary rzeszowskie nad Wisłokiem (Scena Bulwary Rzeszowskie). 
  • 11:00 - 16:00 Szyjemy Sport na Miarę. Wielcy mistrzowie sportu: Iwona Niedźwiedź, Cezary Trybański, Marcin Lijewski i Krzysztof Ignaczak przybędą do Rzeszowa, żeby aktywizować ruchowo mieszkańców miasta i okolic.“Szyjemy sport na miarę – sportowa rodzina”, to unikatowe campy sportowe promujące najpopularniejsze dyscypliny halowe na świecie. 65 par rodzic/opiekun – dziecko (w wieku 9-13 lat) weźmie udział w wyjątkowym treningu prowadzonym przez sportowych gigantów. Każdy z uczestników będzie miał okazję poznać tajniki gry w siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę. Oprócz sportowych atrakcji nie zabraknie również miejsca na wspólne zdjęcia i autografy, a na zakończenie każdego z campów czeka konkurs umiejętności indywidualnych w wielkim “skills challenge”.  Żeby wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu, należy tylko wejść na stronę internetową: www.szyjemysportnamiare.pl/#zapisy i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Miejsce: Zespół Szkół Sportowych (ul. Hetmańska 38)
 

Wstęp wolny we wszystkich organizowanych wydarzeniach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy