Reklama

Jubileuszowy 10. PKO Bieg Niepodległości 11 listopada w Rzeszowie. Wszystko, co musisz wiedzieć

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: materiały promocyjne

Jubileuszowy 10. PKO Bieg Niepodległości 11 listopada w Rzeszowie. Wszystko, co musisz wiedzieć - Zdjęcie główne

Ponad 1800 zawodników wystartuje w piątek w 10. PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie | foto materiały promocyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Ponad 1800 zawodników wystartuje w piątek w 10. PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie. Biegacze ulicami miast poniosą na trasie wielką biało-czerwoną flagę. Start rozpocznie się punktualnie o 11:11 z płyty rzeszowskiego Rynku. Pod względem frekwencji będą to najliczniejsze zawody w tegorocznym kalendarzu imprez biegowych w stolicy Podkarpacia.

Start i meta biegu są zlokalizowane na płycie Rynku, skąd na trasę wystartują także zawodnicy niosący ulicami miasta potężną flagę Polski.

- Przygotowaliśmy mnóstwo nagród dla zawodników, którzy zajmą czołowe lokaty, zarówno w klasyfikacji open, jak i w swoich kategoriach wiekowych. Bez względu na osiągnięte wyniki, każdy, kto ukończy bieg, dostanie okolicznościowy medal. Z okazji jubileuszowej, 10. edycji biegu, dodatkowe upominki rozdamy zawodnikom, którzy na mecie zameldują się na miejscach: 100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900 i 1000. 

- mówi Piotr Kowal ze stowarzyszenia „Rzeszów Biega”, które organizuje zawody.  

Trasa biegu będzie prowadzić ulicami Kościuszki, Sokoła, Sobieskiego, Grunwaldzką, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Zygmuntowską, Jagiellońską, 3 Maja, Lubomirskich, Szopena , Hetmańską i Bulwarami nad Wisłokiem 

W tych miejscach kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu, które wystąpią od godz. 5:30 rano, ale część pasów ruchu zostanie zamknięta dopiero o godz. 10. Np. na al. Cieplińskiego i Piłsudskiego zamknięty będzie tylko jeden pas ruchu. Z kolei ulice Zygmuntowska i Jagiellońska na odcinkach, przez które pobiegną zawodnicy, będą zamknięte dla ruchu całkowicie.

- Przepraszamy mieszkańców za te utrudnienia, ale one będą minimalne i liczymy, że każdy je zaakceptuje. To nasze wspólne święto, dlatego zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w biegu, a także do kibicowania – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa. I wskazuje, że tegoroczny bieg będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na jego jubileuszową edycję. – Sport to zdrowie i pozytywna energia, antidotum na wszelkie nieszczęścia. Bądźmy otwarci na świat i cieszmy się z tego, że jesteśmy niepodległym krajem. To co dzieje się za naszą wschodnią granicą dowodzi, że niepodległość nie jest dana nikomu na zawsze i trzeba ją świętować, mówić o niej głośno. Bądźmy tego dnia razem.

- mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent miasta Rzeszowa.

Do tej pory zawodnicy wykupili wszystkie pakiety startowe, które były dostępne w rejestracji internetowej. Oznacza to, że start zadeklarowało 1750 osób. – Pulę dodatkowych miejsc przygotowaliśmy jeszcze dla spóźnialskich, którzy zechcą zarejestrować się osobiście w biurze zawodów. Nie ma ich jednak bardzo wiele, dlatego zachęcam do szybkiej rejestracji – dodaje Mirosław Wierzbicki z "Rzeszów Biega". 

- To już 10. Bieg Niepodległości, ale jednocześnie 40. bieg organizowany przez nasze stowarzyszenie. Pamiętam, jak 10 lat temu poproszono nas o zorganizowanie pierwszej imprezy. Wówczas nie mieliśmy dużego doświadczenia, ale udało się. Z każdym rokiem przedsięwzięcie stawało się coraz większe, a dzisiaj mamy już do czynienia z naprawdę dużymi imprezami. Proszę sobie wyobrazić, że tylko podczas biegów niepodległości rozdaliśmy zawodnikom już potężnego tira bananów, trzy tiry wody i medale, które łącznie ważyły między 4 a 5 ton. W tym roku waga wszystkich medali przygotowanych na bieg to ponad 450 kilogramów 

- dodaje Wierzbicki. 

Biuro zawodów w hali na Podpromiu będzie czynne w czwartek w godzinach 15-18 i w piątek, od godz. 7:30 do 10:30. Organizatorzy apelują, aby w miarę możliwości odbierać pakiety startowe już w czwartek.

Poniżej przedstawiamy harmonogram piątkowej imprezy:

10:30 – Odprawa biegaczy, którzy pobiegną z flagą obok Sceny na Rynku

10:40 – Wspólna rozgrzewka, okolice sceny oraz startu biegu na Rzeszowskim Rynku.

11:00 – Hymn Polski.

11:11 Start biegu

12:45 – Dekoracja (może ulec przyśpieszeniu po przybiegnięciu ostatniego zawodnika).

Po dekoracji wśród uczestników biegu głównego zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. Podczas losowania nagród tylko obecne osoby mogą zgłosić się po ich odbiór. Brak wyczytanej osoby powoduje losowanie kolejnego uczestnika.

PKO Bank Polski zaprasza do przyłączenia się do akcji charytatywnej „biegnę dla Poli” organizowanej podczas 10.PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie. Aby pomóc, wystarczy odebrać kartkę z napisem “biegnę dla Poli” w biurze zawodów, przypiąć do koszulki i dotrzeć z nią do linii mety.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy