Autor: | Zdjęcie: Michał Toś

Fortuna 1 Liga: Stal Rzeszów zdominowała Skrę Częstochowa na wyjeździe. Trzy punkty przypieczętował Poczobut [RELACJA] - Zdjęcie główne

Stal Rzeszów zdominowała Skrę Częstochowa na wyjeździe | foto Michał Toś

Sport Zrehabilitowała się Stal Rzeszów za ostatnią domową porażkę z Tychami. W 17 kolejce Fortuna 1 Ligi totalnie zdominowała będącą w strefie spadkowej Skrę Częstochowa, wygrywając 1:0 po bramce Bartłomieja Poczobuta.

Podopieczni Daniela Myśliwca koniecznie chcieli za wszelką cenę zdobyć dziś 3 punkty w Częstochowie. Nie może być inaczej, jeśli zespół z ambicjami jedzie do drużyny ze strefy spadkowej, której zupełnie nie idzie w ostatnim czasie. Piłkarze Skry ostatni raz ze zwycięstwa w lidze cieszyli się...3 września, gdy pokonali Resovię przy Hetmańskiej. Od tego spotkania rozegrali 8 spotkań, remisując tylko jedno, a pozostałe przegrywając.

Stal Rzeszów przegrała na własnym stadionie z GKS-em Tychy i do Częstochowy wybrali się w bojowych nastrojach. W ostatnim czasie zespół radził sobie nieźle, zremisował z Arką Gdynia (2:2), pokonał wysoko Odrę Opole (4:2), zremisował również z GKS-em Katowice (0:0), ale na własnym stadionie to Tychy strzeliły o jedną bramkę więcej i zwyciężyli w 16 kolejce. Biało-niebiescy oddalili się od strefy barażowej, nawet przy dopisaniu dzisiejszych trzech punktów zajmują 9 miejsce w tabeli. Sytuacja ligowa jest jednak tak ciasna, że kolejne zwycięstwo może sprawić, że do strefy barażowej wrócą.

Stalowcy niemal całe spotkanie dominowali nad swoim przeciwnikiem. Zarówno pod względem posiadania piłki (68%), rzutów rożnych (5 do 10), sytuacji bramkowych (3 do 18) oraz strzałów na bramkę, choć tych mieliśmy jak na lekarstwo, a jedyny celny strzał okazał się golem ze strony Poczobuta.

W Bełchatowie, bo tam swoje spotkania rozgrywa Skra, widowisko nie porwało. Do przerwy właściwie nie działo się wiele, po przerwie w 56 minucie Patryk Małecki trafił w poprzeczkę, pięć minut później tą samą część bramki obił Dawid Olejarka. Grająca ofensywnie Stal mocno naciskała. Drogę do bramki w 76 minucie odnalazł Bartłomiej Poczobut, który z 20 metrów umieścił piłkę w bramce strzałem pod poprzeczkę.

Skra Częstochowa - Stal Rzeszów 0:1 (0:0)

Składy:

Skra: Szymkowiak - Szymański, Mesjasz, Czajka - Flak, Sajdak, Olejnik(81' Łukasiak), Lukoszek - Nocoń, Sangowski (67'Hilbrycht), - Kozłowski (67' Ropski).

Trener: Jakub Dziółka

Stal: Pęksa - Głowacki, Góra, Pajnowski (38' Wrona), Polowiec - Poczobut, Olejarka, Wolski (80' Danielewicz), Kłos (62' Michalik), Małecki (80' Piątek) - Prokić.

Trener: Daniel Myśliwiec