Fortuna 1. Liga: Stal Rzeszów dogoniła Polonię Warszawa i wywalczyła remis

Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leja

Fortuna 1. Liga: Stal Rzeszów dogoniła Polonię Warszawa i wywalczyła remis - Zdjęcie główne

Piłkarze Stali Rzeszów zremisowali z Polonią Warszawa | foto Bartosz Leja

SportPiłkarze Stali Rzeszów przegrywali w wyjazdowym meczu z Polonią Warszawa już dwoma bramkami, jednak dzięki ambitnej postawie zdołali wywalczyć remis. Bramki dla drużyny znad Wisłoka zdobywali Paweł Oleksy i Krystian Wachowiak.

Już przed ostatniej kolejki pierwszej rundy Fortuna 1. Ligi, to Stal Rzeszów znajdowała się wyżej w tabeli od Polonii Warszawa. Wyjazd do stolicy wiązał się jednak z grą na niełatwym terenie. To potwierdziło się w pierwszym kwadransie spotkania. Już w 3. minucie spotkania prowadzenie gospodarzom dał Michał Bajdur, który strzałem z kilkunastu metrów umieścił piłkę w siatce. W 12. minucie poprawił przepięknym strzałem w okienko i zrobiło się 2:0.

Niestety w ekipie trenera Marka Zuba zabrakło napastnika Adlera Da Silvy, co początkowo można było zobaczyć po stylu gry Stalowców. Goście dość szybko zaczęli walczyć o gola kontaktowego. Sytuacje mieli Krystian Wachowiak i Sebastien Thill, jednak ich strzały nie zaskoczyły bramkarza gospodarzy. Już w 32. minucie Stalowcy dopięli jednak swego. Do dośrodkowania Szymona Łyczki wyskoczył Paweł Oleksy, którego strzał główką zatrzymał się na poprzeczce. Obrońca „Żurawi” dopadł do odbitej piłki i umieścił ją z bliskiej odległości w bramce.

Po zmianie stron zapowiadały się spore emocje. Okazje miały obie drużyny, jednak skutecznością po raz drugi popisali się piłkarze z Rzeszowa. Podanie Andrei Prokicia trafiło w polu karnym do Krystiana Wachowiaka, który celnym strzałem trafił w słupek. Piłka po odbiciu znalazła się jednak w siatce i na tablicy wyników pojawił się remis 2:2. Kilka minut później w słupek trafili z kolei piłkarze Polonii, jednak na szczęście dla Stalowców, nie znalazła drogi do siatki.

Emocji do końca nie brakowało, choć przeważającą stroną była Polonia. Więcej bramek jednak nie padło i obie drużyny musiały się pogodzić z podziałem punktów.

Polonia Warszawa – Stal Rzeszów 2:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Bajdur 3’, 2:0 Bajdur 12’, 2:1 Oleksy 32’, 2:2 Wachowiak 64’.

Polonia: Lemanowicz – Bajdur (83’ Piątek), Biedrzycki, Grudniewski, Kluska, Kobusiński (69’ Tomczyk), Koton, Kowalski-Haberek, Majsterek, Okhronchuk (46’ Marciniec), Zawistowski (69’ Pawłowski). Trener: Rafał Smalec.

Stal: Wrąbel – Kądziołka (66’ Salamon), Kościelny, Łyczko (88’ Pena), Łysiak (86’ Danielewicz), Oleksy, Prokić (86’ Kłos), Simcak (66’ Bukowski), Thill, Wachowiak, Warczak. Trener: Marek Zub.