Fortuna 1 Liga. Apklan Resovia przegrała z GKS-em Tychy mimo ataków do ostatnich minut [ZDJĘCIA]

Autor:

SportPo dwóch pierwszoligowych zwycięstwach w marcu, Apklan Resovia nie sprostała piłkarzom GKS-u Tychy i przegrała 0:1. Mimo pogoni w kilkunastu ostatnich minutach meczu, to goście po bramce zdobytej w pierwszej połowie spotkania zdołali utrzymać prowadzenie i wywieźli z Rzeszowa trzy punkty.

Przyjezdni z Tych przeważali na początku spotkania, stwarzając większe zagrożenie pod polem karnym Pawła Łakoty. Zawodnikom trenera Przemysław Pitry brakowało jednak skuteczności. Piłka odnalazła jednak drogę do siatki w 26. minucie. Wtedy dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał 28-letni Wiktor Żytek, który zanotował strzał z bliskiej odległości głową. W kolejnych minutach nie zabrakło kontrowersji, ponieważ według gości strzał zza pola karnego ręką blokował Ruben Hoogenhout. Po interwencji VAR-u sędzia Jacek Małyszek nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Dodajmy, że w polu karnym gości przewracali się gospodarze, jednak arbiter mimo protestów zawodników również nie wskazywał na „wapno”.

Druga połowa była w wykonaniu resoviaków znacznie lepsza. Ubiegające minuty, a także doping miejscowych kibiców sprawiał, że gospodarze wzięli się do odrabiania start. O czyste bramkowe sytuacje nie było jednak łatwo, mimo odważnych rajdów Rafała Mikulca na skrzydle. Co ciekawe do wyrównania mógł doprowadzić przypadek. Piłka dośrodkowana przez 25-latka w pole karne tyszan zatrzymała się jednak na słupku. Swoich sił próbował też wprowadzony przez trenera Mirosława Hajdo Bartłomiej Eizenchart, jednak podobnie jak w kilku innych przypadkach, strzały piłkarzy Apklan Resovii blokowali obrońcy GKS-u Tychy.

Pomimo ambitnych prób do samego końca spotkania, które potrwało aż siedem minut powyżej regulaminowych dziewięćdziesięciu, goście nie zdołali doprowadzić do wyrównania i musieli się pogodzić z przegraną.

Apklan Resovia - GKS Tychy 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Żytek 26’.

Składy: Apklan Resovia: Łakota - Seweryn (87’ Niski), Komor, Hoogenhout (żółta kartka), Kałahur (60’ Adamski), Wasiluk, Mikulec (żółta kartka), Lehaire, Mróz (87’ Antonik), Vieira (60’ Eizenchart), Górski (73’ Sylvestr). Trener: Mirosław Hajdo.

GKS Tychy: Jałocha – Połap (żółta kartka), Nedić, Tecław, Wołkowicz (żółta kartka), Czyżycki (80’ Dominguez), Żytek, Machowski (89’ Dzięgielewski), Radecki, Mikita (żółta kartka), Rumin (73’ Skibicki). Trener” Przemysław Pitry.

Sędzia: Jacek Małyszek.