Autor: | Zdjęcie: KS Developres Facebook

Developres Bella Dolina Rzeszów nie bez problemu ogrywa ligowego outsidera [RELACJA] - Zdjęcie główne

Rzeszowianki wygrały 3:1, choć wielu kibiców spodziewało się łatwego zwycięstwa bez straty seta | foto KS Developres Facebook

Sport 7 kolejka Tauron Ligi. Podopieczne Stephane Antigi w hali Podpromie mierzyły się z ostatnią drużyną ligowej tabeli, która nie zapunktowała jeszcze ani razu w obecnym sezonie. Rzeszowianki wygrały 3:1, choć wielu kibiców spodziewało się łatwego zwycięstwa bez straty seta.

W meczu 7. kolejki Tauron Ligi ekipa Developresu Bella Dolina Rzeszów zmierzyła się u siebie z IŁ Capital Legionovią Legionowo. Faworytkami były wicemistrzynie Polski i choć po dwóch setach był remis, ostatecznie zakończyły niedzielny wieczór zwycięstwem.

Każdy inny wynik niż pewna wygrana Rzeszowa byłaby ogromną sensacją. W dotychczasowych spotkaniach ligowych przyjezdne wygrały we wszystkich meczach zaledwie jednego seta.

Bella Dolina od początku pewnie rozgrywała swoją siatkówkę na Podpromiu. Początkowo jeszcze oba zespoły grały dość równo, ale od stanu 6:6 inicjatywę zaczęły przejawiać gospodynie. Szybko doprowadziły do stanu 16:12 i do samego końca prowadziły w meczu, zgarniając pierwszego seta wynikiem 25:14.

Drugi set to dość niespodziewana mobilizacja Legionovii. Rozpoczęły tego seta od prowadzenia 11:7. "Rysice" musiały się spiąć i wrócić do rytmu z pierwszej odsłony. Dobrze jednak w tym secie odnalazły się ostatnie w tabeli siatkarki z Legionowa. Skutecznie atakowały i wykorzystywały błędy Developresu. W końcówce gospodynie starały się nadrobić stracone punkty i doprowadzić do wyrównania. Na trzy oczka do przodu prowadziły zawodniczki Capitalu.

W trzecim akcie w hali Podpromie zapanowała nerwowa atmosfera. Należało wejść w tę odsłonę i pokazać umiejętności godne wicemistrzyń kraju. Tak też od początku to wyglądało. Podopieczne Antigi zdobyły przewagę 8:5, następnie odskoczyły na 14:6, pokazując w pełni różnicę klas. Co się wydarzyło w drugim secie? Pomału zapominaliśmy. Rzeszowianki pewnie zakończyły trzeciego seta 25:13.

Ostatni set znów rozpoczął się wyrównanie od stanu 6:6. 5 punktów z rzędu zdobyły rzeszowianki i pomału krystalizował się wynik całego spotkania. Do końca nasze siatkarki pozostałe konsekwentne i nie doprowadziły kibiców do niechcianych emocji. Czwartego seta ustaliły wynikiem 25:15.

DEVELOPRES BELLA DOLINA RZESZÓW - IŁ CAPITAL LEGIONOVIA LEGIONOWO - 3:1 (25:14, 19:25, 25:13, 25:15)