Asseco Resovia wraca zwycięska z Częstochowy. Czterosetowy bój [RELACJA]

Autor: | Zdjęcie: assecoresovia.pl

Asseco Resovia wraca zwycięska z Częstochowy. Czterosetowy bój [RELACJA] - Zdjęcie główne

Udana podróż do Częstochowy. Siatkarze z Rzeszowa pewnie zwyciężyli w 8 kolejce PlusLigi. | foto assecoresovia.pl

SportAsseco Resovia zwyciężyła w 8 kolejce PlusLigi z Norwidem Częstochowa 1:3 (18:25, 32:30, 18:25, 19:25). MVP spotkania został Stéphen Boyer, autor 29 punktów.

Asseco Resovia w ramach 8 kolejki PlusLigi pojechała do Częstochowy. Zespół Giamapolo Medeia zwyciężył rywalizację i wzmocnił pozycję w tabeli. Wszyscy zdają sobie sprawę, że zespół z Rzeszowa musi zacząć regularnie wygrywać i gonić czołówkę.

W 1 secie przy wyniku 12:15 zaczęła odskakiwać faworyzowana Resovia. Niestety zaczęły się błędy i o czas musiał prosić Giamapolo Medei. Trafił DeFalco, za chwile błąd rozgrywającego Norwida i zrobiło się 15:18. Kolejny raz w tym secie dobrze zaatakował Dulski. Resovia utrzymywała przewagę dwóch punktów. Kapitalna zagrywka Kochanowskiego i przy stanie 18:24 mamy piłkę meczową. Punkty Karola Kłosa i mamy 1:0 w setach w tej rywalizacji.

Drugi set rozpoczął się wyrównanie. Po pierwszych 10 punktach mieliśmy remis po 5. Dobrze w dzisiejszym meczu funkcjonuje zagrywka u gospodarzy. Dobra postawa pozwoliła im objąć prowadzenie. Zrobiło się 11:9. Zaczął mylić się DeFalco. Pomylili się Janus, Kogut i Sobański w kolejnych akcjach i na prowadzenie wyszła Resovia. Dwa asy serwisowe z rzędu Boyera i przewaga się zwiększa. Przy stanie 20:22 po błędzie Boyera i Louatiego zrobiło się po 22:23. Trafił DeFalco i mieliśmy piłkę setową. W aut uderzył Boyer, odpowiedział Dulski i mieliśmy po 25. Skutecznie ponownie francuz i piłka meczowa dla przyjezdnych. Odpowiedział Sobański i znowu mieliśmy remis.

W trzecim secie podrażniona Resovia zaczęła skutecznie atakować i szybko wyszła na prowadzenie 7:11. Asseco zdobyło 5 punktów z rzędu i przewaga zaczęła rosnąć. Po jakimś czasie było już 13:18 dla przyjezdnych z Rzeszowa.  Pełna dominacja naszych siatkarzy i po trzech setach było 2:1 dla Asseco.

Czwarty set bardzo dobrze rozpoczęła Resovia. Trafiał Kochanowski i Louati, przewaga urosła do 5 punktów. Prowadzenie Resovii 5:10 i czas dla trenera gospodarzy. Coraz bardziej nasi siatkarze zaczęli kontrolować spotkanie. Przy stanie 11:15 trafił Boyer. Asseco konsekwentnie punktowało, zbliżając się do końcowego triumfu. 15:20 dla Resovii. Dwa punkty z rzędu w tym jeden as serwisowy zaserwował Louati. Ostatecznie Resovia wygrała

Norwid Częstochowa 1:3 Asseco Resovia Rzeszów (18:25, 32:30, 18:25, 19:25)