Autor: | Zdjęcie: Tomasz Kasjaniuk / Polski Związek Lekkiej Atletyki

Anna Wielgosz zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w biegu na 800 metrów [WIDEO] - Zdjęcie główne

Anna Wielgosz zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w biegu na 800 metrów | foto Tomasz Kasjaniuk / Polski Związek Lekkiej Atletyki

SportAnna Wielgosz zdobyła brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium w biegu na 800 metrów. To dziesiąty medal polskich lekkoatletów na tej imprezie. Jej finisz przejdzie do historii polskiej lekkoatletyki. Polka nie była faworytką, ale kapitalnie pokazała się na ostatnim etapie. Zobacz, jak tego dokonała.

Sukces był wielkim zaskoczeniem także dla samej zawodniczki, która po begu przyznała, że jeszcze niedawno na poważnie myślała o zakończeniu kariery. Polka zajęła trzecie miejsce, zdobywając brąz. Uzyskała czas 1:59.87. Srebrny medal zdobyła Francuzka Renelle Lamote, zaś złoto Brytyjka Kelly Hodgkinson.

- Powoli do mnie dociera, że teraz mogę już zostać w sporcie na poważnie. Naprawdę rozważałam zakończenie kariery. Z własnych oszczędności nie da się tego utrzymywać. Myślę, że teraz ten medal pokazał, że warto mnie wspierać. To mój pierwszy medal. Jestem w szoku, że wytrzymałam psychicznie - mówiła Anna Wielgosz na antenie TVP Sport zaraz po zakończonym biegu.

Fantastyczny bieg zawodniczki z Niska reprezentującą CWKS Resovię Rzeszów można zobaczyć TUTAJ

— TVP SPORT (@sport_tvppl) August 20, 2022

Plan był dobrze ułożony. Musiałam mocno myśleć, żeby nie odpuścić ani na krok. Nie mogłam pozwolić, wypuścić dziewczyn, które prowadzą. Wiedziałam, że mocniejszy początek biegu skutkuje opadaniem z sił, ale zawzięłam się, nie odpuściłam, walczyłam do końca. Pierwszy raz płakałam po biegu. Teraz jestem tylko szczęśliwa.