Na konwencji wyborczej w Rzeszowie obecny był prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider Ludowców podkreślał, że Polska potrzebuje gruntownej zmiany po latach rządów Zjednoczonej Prawicy. Zaznaczał, że nasz kraj jest nie tylko podzielony jak nigdy dotąd, ale także wymaga zmian na wielu płaszczyznach, w tym gospodarczej, politycznej, bezpieczeństwa, czy rolnictwa.
Rzeczypospolita musi być uleczona, musi być pozszywana w bardzo precyzyjny sposób nicią chirurgiczną. Tutaj są eksperci, którzy to zrobią, właśnie tu na Podkarpaciu na liście Trzeciej Drogi i PSL-u. Walczymy o zwycięstwo, o jak najlepszy wynik. Jesteśmy gotowi, żeby wziąć odpowiedzialność za Polskę. Mamy program, mamy plan dla Polski
- podkreślał Kosiniak-Kamysz tuż przed przedstawieniem kandydatów PSL-u w wyborach do Sejmu RP. Wśród wypowiedzi przedstawicieli Ludowców nie brakowało także odniesień do coraz bardziej ograniczanej roli samorządu. A według PSL, to właśnie samorząd, a nie władza centralna, powinien decydować o losach lokalnych społeczeństw, znając je najlepiej. Jak zgodnie podkreślali główni bohaterowie konwencji, nadchodzące wybory są najważniejszymi dla Polski po 1989 roku. Ich zdaniem są jednocześnie walką o normalność i praworządność w kraju.
Liderem listy Trzeciej Drogi (koalicji PSL-u i Polski 2050 Szymona Hołowni) w okręgu nr 23 (rzeszowsko-tarnobrzeskiego) będzie Adam Dziedzic, czyli prezes zarządu wojewódzkiego PSL na Podkarpaciu. Drugie i trzecie miejsce zajmą kandydaci Polski 2050 - Elżbieta Burkiewicz oraz Sylwester Korycki.
W okręgu wyborczym nr 22 (krośnieńsko-przemyskim) liderem listy będzie burmistrz Ustrzyk Dolnych i jeden z liderów tego ugrupowania Szymona Hołowni na Podkarpaciu – Bartosz Romowicz. Najwyżej usytuowanym przedstawiciele PSL-u będzie drugi na liście Dariusz Sobieraj, samorządowiec i lekarz. Ponadto czwarty będzie starosta przemyski Jan Pączek.
Kto jeszcze będzie reprezentował Ludowców w wyborach do Sejmu, które odbędą się już 15 października? Szczegóły poniżej.
Okręg wyborczy nr 22 (krośnieńsko-przemyski) – kandydaci PSL do Sejmu:
2. miejsce – Dariusz Sobieraj (radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego),4. miejsce – Jan Pączek (starosta przemyski),
6. miejsce – Jan Urban (członek powiatu jasielskiego),
8. miejsce - Grażyna Borek (była wicewojewoda podkarpacki),
10. miejsce - Honorata Telega (radna gminy Roźwienica),
12. miejsce - Irena Łomańska (działaczka społeczna z powiatu przemyskiego),
14. miejsce - Krzysztof Sawiński (inżynier budownictwa, pracownik ARiMR),
16. miejsce - Marek Sokół (działacz kulturalno-społeczny),
18. miejsce - Ernest Dąbrowski (prezes wojewódzki Forum Młodych Ludowców, społecznik),
20. miejsce - Alina Radecka (rolnik i członek Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jarosławiu),
22. miejsce - Zdzisław Zadworny (burmistrz Cieszanowa).
Okręg wyborczy nr 23 (rzeszowsko-tarnobrzeski) – kandydaci PSL do Sejmu:
1. miejsce – Adam Dziedzic (wójt gminy Świlcza, prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL na Podkarpaciu),4. miejsce – Ewa Gołębiowska (burmistrz Pilzna),
6. miejsce – Stanisław Lonczak (starosta powiatu mieleckiego),
8. miejsce – Maria Golenia (była wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Ropczycach i wiceprzewodnicząca Okręgowego Sądu Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie),
10. miejsce – Zbigniew Trębacz (dyrektor Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku),
12. miejsce – Sławomir Kowal (przewodniczący rady miejskiej w Błażowej),
14. miejsce – Błażej Borowiec (radny Rady Miejskiej w Nisku),
16. miejsce – Daniel Wójcik (radny powiatu dębickiego),
18. miejsce – Krzysztof Kosiński (doktor nauk przyrodniczych),
20. miejsce - Magdalena Burghardt (dyrektor Banku Spółdzielczego w Padwi Narodowej),
22. miejsce - Anna Gniewek-Maria (pracownik społeczny).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.