reklama
reklama

Tłumy na kąpielisku miejskim Żwirownia w Rzeszowie. Jak dbać o bezpieczeństwo nad wodą? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PodkarpacieW związku z niemalże tropikalnymi upałami panującymi w Rzeszowie, wielu mieszkańców i przyjezdnych zdecydowało się na spędzenie wolnego czasu nad wodą. Na plaży miejskiego kąpieliska „Żwirownia” pojawiły się prawdziwe tłumy.
reklama

Upały w stolicy Podkarpacia grubo przekraczają 30 stopni Celsjusza. Nie może więc dziwić, że wielu z nas szuka ochłody nad wodą. Odwiedzając dziś strzeżone rzeszowskie kąpielisko przy ul. Kwiatkowskiego, można było tam spotkać nawet kilkaset osób.

Rzeszowianie i osoby odwiedzające nasze miasto licznie opalają się leżąc na piasku, nie brakuje także tych, którzy jednak trochę chronią się przed promieniami słońca rozstawiając nad swoimi ręcznikami parasole. Wiele z przybyłych nad Żwirownię osób decyduje się także na kąpiel w wodzie i pływanie. Nie brakuje także tych, którzy chcąc spędzić czas na świeżym powietrzu, całkowicie izolują się od słońca lokując się w cieniu drzew otaczających teren miejskiego kąpieliska.

reklama

Udając się nad wodę, warto pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach, które będą minimalizować zagrożenie naszego życia i zdrowia. Mimo, że nad bezpieczeństwem na Żwirowni czuwają ratownicy, nie można zapominać o podstawowych zasadach. Nigdy nie powinniśmy wchodzić do wody pod wpływem alkoholu i środków odurzających, a także wskakiwać (lub od razu całkowicie się zanurzać) do wody rozgrzani, ponieważ różnica temperatur może wywołać szok termiczny. Należy też podchodzić do wody z ostrożnością i nie przeceniać swoich umiejętności. Wypływanie na większe głębokości bez posiadania odpowiednich umiejętności, a także skakanie, szczególnie „na główkę” w miejscach, w których nie znamy struktury dna, może się zakończyć tragedią.

reklama

W takie dni jak dzisiaj, musimy też pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu i mieć przy sobie napoje, które nam to zapewnią. Według dietetyków, najlepiej sprawdzi się po prostu woda niegazowana. Zabezpieczając z kolei naszą skórę przed oparzeniami słonecznymi, powinniśmy smarować się odpowiednimi kremami z filtrami UV, dostosowanymi do naszej karnacji. Powinniśmy też pamiętać o tym, że długotrwałe wystawianie na działanie promieni słonecznych znamion skórnych, może skutkować wystąpieniem groźnych chorób, w tym czerniaka. Wypoczywajmy więc nad wodą, ale pamiętajmy o zdrowiu i bezpieczeństwie swoim i naszych bliskich.

Dodajmy, że na terenie województwa podkarpackiego znajduje się ponad 20 kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, w których jakość wody regularnie jest badana przez sanepid. Gdzie aktualnie stan wody pozwala na bezpieczne kąpiele? Sprawdźcie w poniższym artykule.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama