Reklama

Nabór do programu „Aktywni Błękitni” przedłużony do końca grudnia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nabór do programu „Aktywni Błękitni” przedłużony do końca grudnia - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Aż do 31 grudnia 2022r. dyrektorzy i nauczyciele mogą zgłaszać swoje szkoły do programu „Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie 2022/2023”! Jest to projekt edukacyjny skierowany do szkół podstawowych, którego misją jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej.

Do programu zgłaszać mogą się szkoły z terenu woj. podkarpackiego, części woj. małopolskiego (powiat tarnowski i gorlicki) i części woj. lubelskiego (powiat. kraśnicki, janowski, biłgorajski, tomaszowski, lubaczowski). Organizatorem wydarzenia jest PGW Wody Polskie, natomiast za koordynację programu odpowiada Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. 

 

Głównym celem programu edukacyjnego jest wykształcenie u dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych pozytywnych nawyków związanych z dbaniem o środowisko, oszczędzaniem wody, czy bezpiecznym korzystaniem z rekreacji wodnej. Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne, dzięki którym uzyskają niezbędną wiedzę m.in. z zakresu ochrony środowiska, ochrony przed powodzią czy zapobiegania skutkom suszy. Ponadto będą mieli możliwość uczestnictwa w pokazach ratownictwa wodnego, pokazach udzielania pierwszej pomocy czy zwiedzaniu obiektów hydrotechnicznych.

Szkoła przystępująca do akcji zobowiązuje się do przeprowadzenia 2 lekcji o tematyce związanej ze zrównoważonym zarządzaniem zasobami wodnymi, w oparciu o materiały dostarczone przez RZGW w Rzeszowie,. Należy również zorganizować konkurs tematyczny z zakresu wiedzy o wodzie oraz przeprowadzić akcję sprzątania terenów nadwodnych. 

Placówki, które zrealizują założenia programu, zostaną wyróżnione Certyfikatem „Szkoły Przyjaznej Wodzie – Aktywni Błękitni”. Dla najbardziej zaangażowanych przewidziane są dodatkowe nagrody rzeczowe.  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zapisy

Zgłoszenia do programu prosimy przesyłać na adres e-mail: agnieszka.tercha@wody.gov.pl lub drogą pocztową w terminie do 31.12.2022r. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. 

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie internetowej www.rzeszow.wody.gov.pl w zakładce „Nasze działania”/„Aktywni Błękitni”.

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy