Reklama

DKF "KLAPS" zaprasza na majowe projekcje! Sprawdź repertuar

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

DKF "KLAPS" zaprasza na majowe projekcje! Sprawdź repertuar - Zdjęcie główne

DKF "KLAPS" zaprasza na majowe projekcje! Sprawdź repertuar | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Po godzinach Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie zaprasza w maju na kolejne projekcje filmowe połączone z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami.

W programie:

8 maja 2023 r. - PACIFICTION, reż. Albert Serra

Albert Serra wyrusza na Tahiti, którego pejzaże przypominają przestrzeń z pogranicza słodkiego marzenia sennego i dusznego koszmaru. Naszym przewodnikiem po tym raju utraconym jest De Roller, Wysoki Komisarz Republiki zarządzający archipelagiem w imieniu francuskich władz. Mężczyzna stara się być skutecznym pośrednikiem między imperium a miejscową ludnością, wśród której zaczyna krążyć plotka o powrocie wciąż żywego w Polinezji koszmaru – wznowieniu prowadzonych przez Francję prób nuklearnych. „Pacifiction” to kino totalne, przesiąknięte ironią, gorzkim romantyzmem, atmosferą dekadencji oraz kinofilskimi nawiązaniami (m.in. do Fassbindera i F. F. Coppoli).


15 maja 2023 r. - MIĘDZY LUSTRAMI, reż. Mani Haghighi 

Irański thriller o sobowtórach zrobiony w stylu Farhadiego i w ciekawy sposób eksplorujący temat identyfikacji. Małżeństwo z Teheranu spotyka swoich sobowtórów. Pewnego dnia żona spotyka w autobusie mężczyznę łudząco podobnego do swojego męża. Postanawia go śledzić i trafia do mieszkania innej kobiety. Po powrocie do domu żona zarzuca mężowi zdradę, ale mąż wszystkiemu zaprzecza. A może jednak kobieta się myli? Podczas wspólnej konfrontacji, okazuje się, że mieszka tam małżeństwo, które jest ich lustrzanym odbiciem. Spotkani małżonkowie chociaż wizualnie są identyczni, to jednak różnią się od nich charakterami. Ta niecodzienna interakcja z parą sobowtórów sprowokuje pomiędzy małżeństwami niebezpieczne relacje. Co się wydarzy między 'małżeńskimi' lustrami? 


22 maja 2023 r. - PLAN 75, reż. Chie Hayakawa

Japonia to kraj słynący z rozwiniętej technologii oraz doskonałej opieki medycznej, które przekładają się na wysoką średnią życia jej obywateli. W połączeniu z niskim współczynnikiem dzietności stanowi to jednak dla rządu sygnał alarmowy. Starzejące się społeczeństwo jest zapowiedzią rychłego kryzysu ekonomicznego oraz zaburzenia równowagi państwa. Rozwiązaniem ma być rządowy program kryjący się pod nazwą Plan 75. Zachęca on do eutanazji osoby, które ukończyły siedemdziesiąty piąty rok życia. Obecne na każdym kroku reklamy, adresowane do zdezorientowanych seniorów, zachwalają wszelkie korzyści, jakie płyną z rewolucyjnego programu. Jednym z argumentów ma być wynagrodzenie, które balansującym na granicy ubóstwa uczestnikom Planu pozwoli zrealizować ostatnie marzenie. Starsza kobieta, której środki do życia znikają w błyskawicznym tempie, pragmatyczny sprzedawca programu oraz filipiński robotnik staną tym samym przed najważniejszymi wyborami. 


29 maja 2023 r. - GORĄCE DNI, reż. Emin Alper

Ambitny prokurator przyjeżdża do małego miasteczka objąć urząd po swoim poprzedniku, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Mieszkańcy początkowo wydają się otwarci na nowego przybysza, ale pełen ideałów i oddany swojej pracy mężczyzna może zachwiać obowiązujący od dawna w miasteczku status quo… Zanim mężczyzna zacznie rozpracowywać korupcyjne układy, zdąży narobić sobie wpływowych wrogów, stanie się celem homofobicznych ataków, wreszcie zostanie wplątany w sprawę brutalnego gwałtu popełnionego na młodej dziewczynie.

Pokazy filmów zaplanowano w poniedziałki o godz. 19:00 w WDK, ul. Stefana Okrzei 7.
Karnety miesięczne na cztery filmy będą dostępne w cenie 30 zł, a wejściówki pojedyncze na każdy film w cenie 10 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy