Подібної думки дотримується і заступник директора Комплексу ремісничих шкіл у Лодзі Марцін Юзефацюк, учитель англійської мови, який кілька років тому здобув додаткову кваліфікацію для вивчення додаткових предметів, щоб «заповнити діри» в шкільному розкладі. . Сьогодні також викладає англійську мову, англійську в класах за профілем технік-перукар, технік-оптик, технік-ландшафтний архітектор та польську мову. Нагадаємо, він також є заступником директора школи.
Він зізнається, що найбільша проблема його закладу – знайти вчителів англійської мови, біології та професійних предметів.
Чорна діра на ринку праці. Куди поділися вчителі?
Як виявилося, загалом станом на 26 вересня на сайтах шкільних рад було 9405 пропозицій про роботу вчителів по всій країні. Скільки в окремих воєводствах? Наприклад, у Лодзі 466, серед іншого: з Лодзі, Пйотркува-Трибунальського та Серадз, у тому числі 59 для вихователів дошкільних закладів, 20 для вчителів математики, 18 для вчителів англійської мови. Також очікується заповнення 137 вакансій психологів.
У Великопольщі є 883 пропозиції, серед яких: з Познані, Срема, Коніна, Острува Великопольського, в тому числі 10 пропозицій для вчителів хімії, 128 для вихователів дошкільних закладів, 50 для вчителів англійської мови та 6 для вчителів історії. Для освітян є аж 200 пропозицій.
Управління освіти в Любліні має 220 пропозицій роботи для вчителів, серед яких: 24 пропозиції для вихователів, 7 професійних предметів, 5 виховання сімейного життя. Також не вистачає психологів (98 пропозицій) та вихователів (40 пропозицій).
У Підкарпатському воєводстві є 305 пропозицій, серед яких: для кандидатів з Жешува, Мельца, Дембіці, Кольбушової. Шкільні лікарі шукають математиків (6 вакансій), фізиків (2 вакансії), профорієнтаторів (6 вакансій), вихователів дошкільних закладів (38 пропозицій). Також є 125 пропозицій для психологів.
Понад 9 тисяч зниклих безвісти вчителів по всій країні
Роберт Ґорняк, учитель, заступник директора приватної початкової школи № 5 у Сосновці, творець профілю « Дилери знань» , підтверджує, що через три тижні після початку нового навчального року не вистачає 9500 вчителів.
Звичайно, система освіти ще не розвалилася і я не думаю, що вона розвалиться, але, чесно кажучи, це має певну ціну
– розповідає він і перераховує, що багато вчителів працюють понад 27 годин, що є своєрідною межею витривалості для вчителів (стандартна повна зайнятість – 18 годин). Крім того, до шкіл масово повертаються вчителі-пенсіонери, а випадки працевлаштування вчителів без повної кваліфікації стають дедалі поширенішими. Завдяки цьому директорам вдається допрацьовувати плани уроків у своїх школах.
При всій повазі до всіх викладачів, я вважаю, що вони викладуться на повну, але вважаю, що це буде за рахунок якості викладання.
– каже Роберт Гурняк. Як додає, у кожного своя витримка. Тому наприкінці року може виявитися, що деякі вчителі не впораються із завданням і будуть змушені піти на лікарняний або просто звільнитися з роботи. – Директорам доведеться шукати заміну, але як, адже більшість учителів і так працюють понаднормово? – зазначає Роберт Ґурняк.
За словами президента Спілки вчителів Польщі Славоміра Броняжа, без подвоєння нинішніх зарплат вчителів найближчими роками неможливо буде заповнити величезну кадрову прогалину в освіті. – Водночас нам потрібно подумати, що робити, щоб наступний рік був спокійнішим щодо емоцій, які вирують у середовищі, – сказав він в інтерв’ю для Głos Teacher.

Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.