Reklama

Zabił z zazdrości 47-letnią kobietę. Grozi mu dożywocie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Zabił z zazdrości 47-letnią kobietę. Grozi mu dożywocie - Zdjęcie główne

Arkadiuszowi M. zarzuca się dokonanie trzech przestępstw, w tym zabójstwa Moniki R | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów skierowała akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu Arkadiuszowi M., mieszkańcowi Rzeszowa, któremu zarzucono dokonanie trzech przestępstw, w tym zabójstwa 47-letniej Moniki R. Mężczyźnie, który dokonał morderstwa, grozi dożywocie.

Arkadiuszowi M. zarzuca się dokonanie trzech przestępstw, zabójstwa Moniki R, a także zaboru w celu krótkotrwałego użycia i porzucenia uszkodzonego pojazdu mechanicznego należącego do pokrzywdzonej oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości i pomimo cofnięcia uprawnień.

Jak ustalono w toku prowadzonego śledztwa Arkadiusz M. oraz Monika R. pozostawali w nieformalnym związku. Pokrzywdzona nie chciała kontynuować tego związku, gdyż oskarżony nadużywał alkoholu.

Przebieg zdarzeń

 W dniu 10 grudnia 2021 roku, około godz. 5:30 Arkadiusz M. udał się do mieszkania Moniki R., gdzie doszło pomiędzy nimi do awantury. Następnie po opuszczeniu bloku zaatakował on swoją byłą partnerkę nożem kuchennym, zadając jej łącznie 12 ciosów. Jeden z ciosów wymierzonych w klatkę piersiową kobiety przebił serce, co skutkowało masywnym krwotokiem i w efekcie jej zgonem. Sąsiedzi, którzy słyszeli uprzednio wołanie kobiety o pomoc, wezwali na miejsce służby, którym jednak nie udało się przywrócić czynności życiowych kobiety.

Nóż, którym posłużył się sprawca, został przez niego odrzucony i ujawniony przez przeprowadzających oględziny w niedalekiej odległości od ciała kobiety. Oskarżony natomiast po zdarzeniu odjechał samochodem marki Audi, spowodował dwie kolizje drogowe z udziałem innego pojazdu oraz uszkodził ogrodzenie jednej z posesji i porzucił uszkodzony pojazd przy ul. Wadowickiej w Rzeszowie. Na skutek podjętych intensywnych czynności funkcjonariuszy Policji, Arkadiusza M. zatrzymano przy ul. Krakowskiej przed godziną 09.00.

Powodem zabójstwa była zazdrość

Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, iż zabójstwo pokrzywdzonej było uprzednio zaplanowane, a motywem działania oskarżonego była zazdrość.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Arkadiusz M. przyznał się do zabójstwa Moniki R. Wskazał, że pokrzywdzona miała go zdradzać. Przyznał się również do zaboru w celu krótkotrwałego użycia i porzucenie uszkodzonego pojazdu mechanicznego. Nie przyznał się natomiast do prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, wyjaśniając, iż alkohol spożywał po zakończeniu jazdy samochodem.

Wielokrotnie karany

Na wniosek Prokuratora, w dniu 11 grudnia 2021 roku, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował względem podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, który był wielokrotnie przedłużany przez Sąd Okręgowy w Rzeszowie i jest stosowny nadal.

Oskarżony był uprzednio wielokrotnie karany, w tym za przestępstwa przeciwko zdrowiu, wolności seksualnej i obyczajności, mieniu, a także bezpieczeństwu w komunikacji. Odbywał karę paroletniego pozbawienia wolności. Zakład karny opuścił w lutym 2021 r. Wszystkich zarzuconych mu czynów dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa z art. 64 § 1 k.k.

Za zarzucane Arkadiuszowi M. przestępstwa grozi kara do dożywotniego pozbawienia wolności. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy