9 listopada w galerii Millenium Hall odbył się finał trwającej od 30.10 do 12.11 wystawy zatytułowanej "Drogę do wolności zaczyna się od siebie". Podopieczni Niepublicznej Szkoły Podstawowej Kraina Uśmiechu w Rzeszowie zaprezentowali się przed publicznością, śpiewając patriotyczne piosenki, recytując wiersze, a także opowiedzieli o samej wystawie, bo to właśnie dzieci wzięły w niej udział, stając przed obiektywem.
To wyjątkowe patriotyczne spotkanie odbyło się w obecności żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług”. Dzieci wzięły udział w krótkiej lekcji musztry, przechodząc pierwsze w życiu szkolenie wojskowe pod okiem prawdziwych żołnierzy.
Ta patriotyczna akcja ma celu poszerzenie świadomość dotyczącej zdobywania i pogłębiania wiedzy na temat samoświadomości emocjonalnej, potrzeby nauki budowania prawidłowej komunikacji oraz relacji międzyludzkich. O tym opowiedziała nam organizatorka wydarzenia, Magdalena Ciołek. - Zaobserwowałam w naszym społeczeństwie ogromny problem z komunikacją i relacjami, a właśnie dbałość o te relacje to według mnie objaw patriotyzmu - mówi nam założycielka Nietuzinkowej Rzeczywistości.
- W sesjach fotograficznych brało udział ośmioro dzieci. Sesje odbywały się na terenie całego Podkarpacia, również w Rzeszowie. Do wydarzenia zaangażowaliśmy dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Kraina Uśmiechu w Rzeszowie, dzieci z niepełnosprawnościami, a właśnie przez takie wydarzenia jak to dzisiejsze chcemy pokazywać, że dzieci z niepełnosprawnościami odpowiednio pokierowane mają talenty, które warto pokazywać. Takie dzieci jak najbardziej mogą występować w sesjach, grać w filmach. Każdy ma prawo, żeby rozwijać swoją inteligencję i pogłębiać wiedzę.
- opowiada Magdalena Ciołek.
Podczas wydarzenia warsztaty oraz atrakcje dla najmłodszych przygotowało Centrum Zabaw Fantazja, a wspomnieni wcześniej Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej chętnie dzielili się swoim żołnierskim doświadczeniem, prezentując m.in. broń, z którą na co dzień mają do czynienia.
Odbył się także m.in. panel dyskusyjny z pedagożką Dominiką Gustek o tematyce wpływu jakości komunikacji rodziców na dojrzałość emocjonalną dzieci. Swoją wiedzą podzieliła się także Anna Kierbedź, trenerka komunikacji empatycznej oraz Piotr Boruta, który opowiedział historię związaną z Powstaniem Warszawskim, podczas którego ranny został jego ojciec.
Wystawę "Drogę do wolności zaczyna się od siebie!" można do niedzieli obejrzeć na pierwszym piętrze Millenium Hall (obok Pizza Hut).
Komentarze (0)