Reklama

Diecezjalne Dni Młodzieży w Rzeszowie 3 września. Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie 2023

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: kolegiata.kolbuszowa.pl

Diecezjalne Dni Młodzieży w Rzeszowie 3 września. Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie 2023 - Zdjęcie główne

Diecezjalne Dni Młodzieży w Rzeszowie 3 września | foto kolegiata.kolbuszowa.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Imprezy Diecezjalne Dni Młodych to spotkanie ludzi, którzy czują Kościół oraz dla tych, którzy chcieliby poczuć go bardziej. Jeśli nie jesteś w żadnej wspólnocie, jest to również spotkanie dla Ciebie. Tegoroczne Diecezjalne Dni Młodych w Rzeszowie będą składać się z dwóch części.

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na Diecezjalny Dzień Młodzieży w Rzeszowie, który odbędzie się dnia 3 września 2022 r., pod hasłem "Święta 13-tka".

Ten dzień wspólnoty będzie podsumowaniem wakacyjnych rekolekcji oraz rozpoczęciem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

Prezentujemy plakat tego wydarzenia:

Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na Diecezjalny Dzień Młodzieży w Rzeszowie, który odbędzie się dnia 3 września 2022 r., pod hasłem: „Święta Trzynastka”. Ten dzień wspólnoty będzie podsumowaniem wakacyjnych rekolekcji oraz rozpoczęciem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

- zaprasza ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie

Tegoroczne Diecezjalne Dni Młodych będą składać się z dwóch części. Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ 

  • Część I - zjazd w poszczególnych grupach duszpasterskich godz. 9.00
  • KSM - Dom Rekolekcyjny bł. Karoliny - Rzeszów - Przybyszówka
  • LSO - Parafia pw. bł. Karoliny - Projektant
  • RAM - Parafia św. Rocha - Rzeszów - Słocina
  • OAZA - Parafia pw. Chrystusa Króla - Rzeszów
 

Część II - Parafia Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie, ul. Orla 17

  • 14.30 Zawiązanie wspólnoty
  • 15.00 Celebracja ŚDM
  • 16.00 gry, zabawy, błogosławieństwo Aaronowe
 

Światowe Dni Młodzieży w tym roku odbędą się w Lizbonie. Miejsce ogłosił papież Franciszek 27 stycznia 2019 podczas mszy kończącej ŚDM w Panamie. 22 listopada 2020 panamska młodzież przekazała Krzyż Światowych Dni Młodzieży i Ikonę Matki Bożej reprezentantom z Lizbony. Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i Papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa.

- Przedłużyliśmy czas zapisów na DDM.  Potrwają one do 27 sierpnia, można dołączać za pośrednictwem naszej strony internetowej, lub dzwoniąc do nas na numer telefonu (606 230 803). Nie będzie również problemu, by dołączyć do nas po zakończonym terminie zgłoszeń. Zapraszamy na Diecezjalne Dni Młodzieży 3 września do Rzeszowa.

-  mówi Anna Zegar z biura KSM Diecezji Rzeszowskiej.

 

Struktura „Dni w Diecezjach” zależy od goszczącej diecezji, jest to czas na wzajemne poznanie, integrację, poznanie kultury i topografii danego regionu. Na tym etapie nie brakuje wycieczek turystycznych, wspólnych zabaw, a także zaangażowania społecznego w różne dzieła i projekty przygotowane przez organizatorów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy